bolak

Jde nějak zajistit/změnit aby si poslanci nemohli sami zvedat platy?

A co jim vůbec brání v tom aby si je nezvedli do nekonečných výšin?

Odpovědi
anonym

Nelze, ale EU chce omezit výši platu poslanců, i jejich snížení. Vše se má odvíjet od HDP a dluhu státu, pokud by dluh narůstal, 40% HDP, tak by se začlo se zmrazením. Kdyby dluh stále rostl, byla by možnost i snížit platy poslanců.
Jedna z mála dobrých myšlenek EU.

anonym

Jdi do parlamentu, a všem při hlasování zvedni paži,když se o tom bude jednat

bolak

česílko: to je chytrý, kdy to bude prosazeno? doufám že to nevisí na tom, že to musej poslanci vodhlasovat :))

jinak co to znamená 40% HDP v reálných číslech? bylo by to víc než maj teď nebo míň?

anonym

těch 40% je jen příklad, má to být v procentech, ale zatím je to ve vývinu. Záleží jak to EU vydá, něco musíme přijmout automaticky, začlenit do legislativy, něco nemusíme, je to jen doporučení. Má to vazbu na fiskální pakt. EU by mohla zasahovat do rozpočtů států při vysokých dluzích.
Proto jsem proti EU. Hodně se toho změnilo od našeho vstupu do EU.
něco je tady, jako návrh MF http://www.par­lamentnilisty­.cz/arena/moni­tor/Babisuv-navrh-trestu-pro-politiky-kdyz-prilis-stoupne-dluh-Snizeni-platu-o-petinu-320889