střevo

Jak zajistit aby ty miliardy(nás všech), co teď půjdou na Ukrajinu, nešly do kapec oligarchů ?

…jak to dosud v posledních dvaceti letech vždy bylo? Nebude Ukrajina EU jen vydírat , a až zaplatí, tak se dají k Rusku.

Nejlepší odpověď
MK44

  • Jak zajistit, aby miliardy pro Ukrajinu, nešly do kapec oligarchů? –

Jedině detailním a mnohostranným dohledem. Jenže takový taky něco stojí. A taky se na něm musí dohodnout a řešit spory, zda došlo k zneužití nebo ne. A to trvá. Teď přijde na to, co je dražší. Zda nechat oligarchy, aby si naprali kapsy v naději, že nějaký zbytek proteče až tam, kam má, nebo ten zbytek dát rovnou na konkrétní věc a za všechno ostatní zaplatit lidi, kteří budou hlídat a bránit každou bankovku.

  • Nebude Ukrajina … vydírat … tak se dají k Rusku.-

To se může stát. Velkoruští nacionalisté nemají zájem na tom, aby si obyvatelstvo Ukrajiny přibližování k EU nějak pochvalovalo. Čím destabilizovanější bude ukrajinská ekonomika, tím větší je možnost, že poroste počet lidí, kteří dojdou k názoru, že pod Ruskem by bylo líp.

Pro Ukrajinu by jistě bylo nejlepší, kdyby se EU a Rusko o ni ucházelo tak, jako se po 2. sv. válce cpaly peníze do rozděleného Německa. Aby se ukázalo, kdo je lepší. Jenže v případě Německa šlo o jeden národ rozdělený do dvou států. Tady jde o jeden stát a dva národy nebo postoje bez jasné interní hranice. Navíc každý stát, který chtěl vstoupit do EU, se o to musel ucházet. Nikdo ho o to, aby se přidal, neprosil. Nějaká „nadměrná“ podpora Ukrajiny od EU tedy může vyvolat u některých členů EU nesouhlas. Naopak Putin tam může cpát na úkor vlastního obyvatelstva. To je (značně) jednotné (alespoň to ruské) a zvyklé něco vydržet.

Další odpovědi
PetrXY

Kam zmizí peníze EU na Ukrajině nikdo řešit nebude.