KristýnaN

Jakými slohy se nechal inspirovat Jan Blažej Santini,kostela sv. Jana Nepomuckého?

Nejlepší odpověď
rynek878

Období kolem roku 1700 a první čtvrtina 17. století
Specifický český fenomén, míšení gotických a barokních prvků
Jan Blažej Santini(Giovanni Santini) zvaný Ajchl (nejvýznamnější)
Jan Blažej Santini – kostely a kláštery v Sedlci u Kutné Hory (cisterciáci), Žďár nad Sázavou (cisterciáci), Želiv (premonstráti), Kladruby (benediktíni), novostavbou je poutní kostel sv. Jana Nepomocného na Zelené Hoře u Žďáru nad Sázavou, klášterní kostel sv. Petra a Pavla v Rajhradě (1722–1739)v oboru civilního stavitelství postavil zámek Koruna v Chlumci nad Cidlinou
link:

Zdroj: http://webcache­.googleusercon­tent.com/sear­ch?q=cache:kmWLA­I3j0yYJ:www.o­ahs.cz/oahs/do­kumenty/word/tu­ma/dejiny.rtf+Jak%C3%­BDmi+slohy+se+nechal­+inspirovat+Jan+Bla%­C5%BEej+Santi­ni,&cd=3&hl=cs&ct=clnk&g­l=cz