pep

Jaké jsou všechny slohy pozdního středověku?

Napíšete mi prosím, které slohy patří do období pozdního středověku?
A kdy vlastně pozdní středověk začíná?

dobrá, upravuji otázku:„archi­tektura v pozdním středověku a novověku“ – zadání
středověk: gotika, renesance novověk: manýrismus,baroko, rokoko, klasicismus, empír. Chybí mi nějaký sloh?

Nejlepší odpověď
gecco

Pozdní středověk začíná koncem předchozího období…
😉
Hele – domácí úkoly máš vypracovat – ne nechat vypracovat…
___
Takže – napíšeš-li sem řešení, zkontrolujeme ti je…
😉

Další odpovědi
ivzez

Vypracuj úkol sám, doplň do otázky,
někdo ti to zkontroluje.

led

„A kdy vlastně pozdní středověk začíná?“
Pozdný stredovek sa vyznačuje štyrmi číslicami v letopočte. Ranný stredovek ich má len 3.
Známy španielsky rytier El Cid bol rovesníkom stredoveku, kdežto Don Quijote už len spomínal na stredovek. Katedrála z filmu Piliere zeme bola stavaná v stredoveku, ale známa katedrála nad Vltavou bola dokončená až po stredoveku.

Ak si sa učil dejepis, z týchto indícií by si mal spoznať aj obdobie aj slohy pozdného stredoveku.

Dodatok po opravenej otázka:
Dobrá, na „architektúru v pozdním středověku a novověku“ dokáže odpovedať každý, kto sa len trochu učil, ale… Nejde náhodou v skutočnosti o otázku architektúry čínskej dynastie Čchin (246 – 207 pred Kr.)? Radšej sa opýtam.