JájsemRaibek

Jakým způsobem se provádí kontrola emisí před STK?

Možná se pletu, ale pokud pojedu s vozidlem na STK, je třeba aby vozidlo mělo platné měření emisí. Proto se už nevylepuje známka o emisích.
Jak je to však v případě, kdy bych jel s vozidlem na STK třeba po jednom roce? Vozidlu ještě rok platí kontrola na emise. Musel bych i v tomto případě na měření emisí před STK?

Nejlepší odpověď
autacek

Ano i ne. Pokud bys chtěl STK jen do konce platnosti emisí (déle by to nešlo), tak ti to udělají. Počítej ale s tím, že je to ekonomicky dost nevýhodné. (pochopitelně jak kde, ale není výjimkou ze STK za 1800 komplet, s vlastními emisemi 1500, tak ze asi tak)

Další odpovědi
mosoj

Pokud jdeš opravdu na STK tak jdeš i na emise. Emise jsou nyní neoddělitelnou součástí STK!!!! Jenom emise se již dělat nedají.

JájsemRaibek

mosoj: Děkuji, ale mám na mysli příklad, kdy mám platnou STK do 10/2019, tedy rok. Takže mám platné jak emise, tak STK.
V 10/2018 bych chtěl (nepřemýšlej o důvodu) jít na STK. Musím absolvovat před touto STK i emise, pokud platí?