Drap

Jakým způsobem lze transformovat obrázky z běžné tiskárny na jiný materiál?

Transformací myslím přenesení obrázku z běžné tiskárny třeba na dřevo.

Nejlepší odpověď
Brblal

Já jsem potřeboval udělat potisk na jednu kovovou krabičku, jenže laserová tiskárna tisne jen na papír. Nakonec jsem to vyřešil tak, že jsem si koupil v papírnictví bílou papírovou samolepku A4 a na ni jsem to natiskl (barevně). Pak jsem to vystřihl a odlepil (ze samolepky) dolní krycí papír a samotný obrázek (vytisklý na samolepícím papíru) jsem nalepil na požadované místo – drží to dobře a vypadá to pěkně.
Dá se to ještě přestříknout průhledným lakem.

Další odpovědi
Dochy

Nalepovací papír je jedna možnost.
Pro leptání mědi (plošné spoje) se používá spec. lak vytvrzovaný světlem. Papír se potiskne lejzrem, postříká sprejem aby zprůhledněl a skrz něj se osvítí ten lak (na mědi). Ten se pak vymyje a měď vyleptá.
Pak existují ještě transferové folie – používají se pro „potisk“ bavlněných triček. Folie se potiskne v inkoustovce a pak se obrázek přežehlí na textil. Netuším jestli by to šlo použít třeba na dřevo.