_136

Jakým způsobem budou reagovat uživatelé, až se změní podmínky používání aplikace WhatsApp? Budou aplikaci tolerovat?

https://www.chip­.cz/novinky/bli­zi-se-termin-whatsappu-prvni-uzivatele-mohou-byt-brzy-zablokovani/

Odpovědi
marci1

Asi různě, ale uživatelů v EU se to netýká. 🙂
"Niamh Sweeney, ředitelka pro politiku společnosti WhatsApp, se však už 7. 1. 2021 k diskuzím kolem vynucené aktualizace vyjádřila na Twitteru. Sweeney ve svém tweetu píše, že pro uživatele z EU se aktualizací nic nezmění. Uvedla, že v praxi sdílení dat společnosti WhatsApp v Evropě nedošlo k žádným změnám. Údaje uživatelů aplikace WhatsApp v EU by neměly být sdíleny se společností Facebook za účelem vylepšení produktů nebo reklam.

https://www.chip­.cz/novinky/bli­zi-se-termin-whatsappu-prvni-uzivatele-mohou-byt-brzy-zablokovani/

aliendrone

Můj tip – většina to odklikne (odsouhlasí) a jede dál. Neznáš lidi? Nebudou se přeci „učit něco nového“. :(
To co píše marci1 jsem slyšel/četl, ale víš ty co? Je mi to fuk. S FB jsem na osobní úrovni skončil již před lety (beztak komunikace s debily – a mezi ně můžeš zařadit VĚTŠINU jeho uživatelů – je nepřínosná, spíš je o GIGANTICKOU ztrátu času). Když jsem zjistil, že Vocap koupil FB (a dnes snad většina lidé zná jeho praktiky), měl jsem cukání ho zabalit, ale ještě jsem to nechal být. Pak přišly první zvěsti o „změnách podmínek“ a i když jsem zaznamenal to, co píše marci1, už toho bylo zkrátka moc. Především nedostatky v zabezpečnení Vocapu byly hřebík do rakve (tedy nejen samotné FB fízlování), svět se prostě posunul dál.

Takže jsem měl na výběr mezi Signalem a Telegramem, no a dnes mám Signal (volba byla těžká, oboje má svá pozitiva a negativa). Vše je jako dřív, rozdíly jsou na uživatelské úrovni zcela bezvýznamné, zásadní je snad změna ikony ze zelené na modrou a cca měsíční otravování s autentifikací (pro ověření, že já jsem já a ně "jiný držitel mobilu a SIMky to chce cca 1× za měsíc zadat PIN, což se prý s postupem času [intervaly prověrek] bude snižovat). To mi ale nepřijde jako mínus, právě NAOPAK. Malilinkato jiný layout (barvičky, smajlíky a vůbec podobné bezvýznamnosti).

Zato přechod přinesl jednu celkem HODNĚ vítanou (a popravdě nečekanou) výhodu – ubylo prudění!! Každému z WhatsApp kontaktů jsem přirozeně sdělil, že přecházím na Signal a tudíž jestli chtějí nadále komunikovat se mnou, MUSÍ si Signal pořídit. (lze mít v provozu i s Vocapem)

Doslova MASIVNÍ úbytek zpráv ve stylu „Kamilce umřelo to nejmenší koťátko“, dotazů „Jaké je u tebe počasí?“ nebo dvoutísící fotka/video známého „jak jede na novém kole“ apod. „nezbytností“ zapůsobil SILNĚ BLAHODÁRNĚ, prakticky nepřetržité „cimbání“ o nové zprávě ZHUSTA ubylo a člověk se tak může lépe soustředit. Vřele každému DOPORUČUJI! :D :D :D

da ny

To bude jejich věc (rozhodnutí) a moje „zbytečná starost“ :)
Do jejich mysli nevidím, křišťálovou kouli nemám.

elkon

Zbytečný dotaz. Nechápu dotazy, na které nelze odpovědět.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.