plebs

Jaký zisk má stát ze stanic STK neb jde větší část za kopečky?

Rovněž jsou zaměstnanci nějak odměňování za počet, odhalených závad opakovaček kvantitu či nikoliv?

Nejlepší odpověď
df

Pokud vím, tak stanice spadají pod soukromý sektor. Stát má z toho to, co i od jiných podnikajících subjektů. Nevím o jaké větší části hovoříš a proč by měla jít za kopečky?

Jak mají nastavený systém odměňování, to je věcí každého vlastníka stanice a nikdo do toho nevidí, neb je to interní věc

Další odpovědi
elkon

Jsou to soukromé firmy, pracující podle daných pravidel a zákonů.

Dochy

ad „proč by měl zisk jít za kopečky“ – pokud si dobře vybavuju, tak většinu STK má pod palcem DEKRA a pokud některé nemá pod palcem přímo, pak je k nim alespoň pěkně přisátá, protože, pokud se nemýlím, má DEKRA monopol na u nás schválený systém. Před pár lety kvůli tomu spousta STK skončilo