Avatar uživatele
Kepler

Jaký smysl má takový zákaz?

V Kalifornii je zakázané jíst nebo pít ve vlaku i dalších dopravních prostředcích, za což je považováno i nástupiště na nádraží. Co kdybych chtěl cestovat vlakem z Kalifornie do N.Y.? Lobby za monopol restauračních vozů? Rozum mi stojí a odmítá se pohnout. Ještě, že to není u nás. Da zdrastvujet free America!

https://magazin­.aktualne.cz/po­licista-zadrzel-cestujiciho-ktery-jedl-na-nastupisti/r~b6c800b­0048511ea8776ac1f6b2­20ee8/?utm_sou­rce=centrumHP&ut­m_medium=dyna­micleadbox&ut­m_content=defau­lt&utm_term=po­sition-1&utm_campaig­n=Aktualne

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? marci1, dust8 před 1641 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Edison

Ale u nás to je přinejmenším v některých případech taky… neboj… Projdi si přepravní podmínky alespoň největších dopravců, včetně těch provozujících MHD.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Mc Merkurion

… takovejch různě divnejch zíkonů je všude po světě, koukni na net či YT (faktem teda je, že amíci vedou) …

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cochee

V MHD v mém městě je to přímo v přepravních podmínkách: zákaz během přepravy pití a jídla z důvodu možného znečištění oděvu spolucestujících. Někteří řidiči si na to velmi potrpí a jakmile nastoupí někdo s hambáčem nebo kolou, nejsou líní v zastávce vstát od volantu a přijít to vytmavit cestujícímu osobně – buď jídlo/pití ihned schová (jinak šofér nejede dál) nebo si dotyčný vystoupí. (Další věc je, že hambožrouti jsou obvykle prasata a části hambáče trousí pod sebe i na své sedadlo, kolikrát včetně těch dipů a majonéz a řidič pak to má po bravkovi uklízet…) Letos v létě si nastoupila stopadesátitunová báryšňa se zmrzlinou v kornoutku, čehož si řidič nevšiml a samozřejmě si sedla naproti mně. Hned jsem se připravoval na nejhorší, naštěstí trvalo jen pár sekund, kdy sebou trajfl trhnul a paní si stírala zmrzlinu ze svých koz a mišelinů. Srdce mi zaplesalo zlomyslnou radostí.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elkon

Má to svůj význam, jinak by třeba někdo mohl mít najednou za krkem vlašák, nebo hamburger.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Pepa25

Žádný (viz reakce, jaký jako vymáhání vyvolalo). Bohužel zrovna přežíváním nesmyslných zákazů je americké právo známé.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kryšpín

Je to správné zákaz je zákaz, ovšem pokud není zakázáno v dalším pokynu třeba se tam může souložit.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Klaproth

Zákaz je od toho, aby něco zakazoval. Ne od toho, aby někdo mudroval nad jeho smyslem.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Kepler

No ale proč bych si nemohl v kupé nebo na nástupišti sníst sendvič nebo tatranku? Tam nějaké znečištění spolucestujících snad nehrozí?

před 1641 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Edison

By ses možná divil. Víš… ono to nechává v zásadě celkem slušný prostor pro nejrůznější výklad. Takže nakonec je to o lidech.

před 1641 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek