Kepler

Jaký smysl má takový zákaz?

V Kalifornii je zakázané jíst nebo pít ve vlaku i dalších dopravních prostředcích, za což je považováno i nástupiště na nádraží. Co kdybych chtěl cestovat vlakem z Kalifornie do N.Y.? Lobby za monopol restauračních vozů? Rozum mi stojí a odmítá se pohnout. Ještě, že to není u nás. Da zdrastvujet free America!

https://magazin­.aktualne.cz/po­licista-zadrzel-cestujiciho-ktery-jedl-na-nastupisti/r~b6c800b­0048511ea8776ac1f6b2­20ee8/?utm_sou­rce=centrumHP&ut­m_medium=dyna­micleadbox&ut­m_content=defau­lt&utm_term=po­sition-1&utm_campaig­n=Aktualne

Odpovědi
Edison

Ale u nás to je přinejmenším v některých případech taky… neboj… Projdi si přepravní podmínky alespoň největších dopravců, včetně těch provozujících MHD.

Mc Merkurion

… takovejch různě divnejch zíkonů je všude po světě, koukni na net či YT (faktem teda je, že amíci vedou) …

cochee

V MHD v mém městě je to přímo v přepravních podmínkách: zákaz během přepravy pití a jídla z důvodu možného znečištění oděvu spolucestujících. Někteří řidiči si na to velmi potrpí a jakmile nastoupí někdo s hambáčem nebo kolou, nejsou líní v zastávce vstát od volantu a přijít to vytmavit cestujícímu osobně – buď jídlo/pití ihned schová (jinak šofér nejede dál) nebo si dotyčný vystoupí. (Další věc je, že hambožrouti jsou obvykle prasata a části hambáče trousí pod sebe i na své sedadlo, kolikrát včetně těch dipů a majonéz a řidič pak to má po bravkovi uklízet…) Letos v létě si nastoupila stopadesátitunová báryšňa se zmrzlinou v kornoutku, čehož si řidič nevšiml a samozřejmě si sedla naproti mně. Hned jsem se připravoval na nejhorší, naštěstí trvalo jen pár sekund, kdy sebou trajfl trhnul a paní si stírala zmrzlinu ze svých koz a mišelinů. Srdce mi zaplesalo zlomyslnou radostí.

elkon

Má to svůj význam, jinak by třeba někdo mohl mít najednou za krkem vlašák, nebo hamburger.

Pepa25

Žádný (viz reakce, jaký jako vymáhání vyvolalo). Bohužel zrovna přežíváním nesmyslných zákazů je americké právo známé.

Kryšpín

Je to správné zákaz je zákaz, ovšem pokud není zakázáno v dalším pokynu třeba se tam může souložit.

Klaproth

Zákaz je od toho, aby něco zakazoval. Ne od toho, aby někdo mudroval nad jeho smyslem.

Kepler

No ale proč bych si nemohl v kupé nebo na nástupišti sníst sendvič nebo tatranku? Tam nějaké znečištění spolucestujících snad nehrozí?

Edison

By ses možná divil. Víš… ono to nechává v zásadě celkem slušný prostor pro nejrůznější výklad. Takže nakonec je to o lidech.