ReHu

Jaký přestupek spáchal řidič, který táhl? Proč dostal pokutu?

http://www.no­vinky.cz/krimi/218628-ridicka-tazena-na-lane-si-nechala-zamcene-rizeni-v-zatacce-v-jablonci-smetla-pet-aut.html

Také občas někoho táhnu, tak bych byla ráda v obraze.
Pokutu té „šikovné“ řidičky chápu.

Odpovědi
anonym

Spoluúčastník dopravní nehody?

cukrar

Osobně se domnívám, že policie pochybila, nebo jsou řidiči hlupáci. Za co uložili pokutu obou? Asi bych si tipnul, žese přiznali, „že si nedomluvili "signál“
zákon 361/2000 „§34 (5) Řidiči vlečného a vlečeného vozidla jsou povinni si předem
dohodnout způsob dorozumívání během jízdy“

klidně pokuta až do výše 2500Kč. Spíše by mě zajímalo, ze kterého pojištění bude plnění. Mělo by jít z prvního tažného vozidlo, protože je jednalo o jizdní soupravu!!
Za nehodu je vinen první řidič.

Rehu, „Pokutu té "šikovné“ řidičky chápu." čím se provinila proti předpisům?