tony2412

Jaký pozdrav použít např. v 1 hodinu v noci?

Ve dne se používá „Dobrý den“ a při odchodu „Na shledanou.“ Večer zase třeba „Dobrý večer“ a při odchodu „Na shledanou“ nebo „Dobrou noc.“ Ale v noci pozdravit při příchodu „Dobrou noc“ mi připadá takový divný, to se spíš používá při loučení, takže co použít? Pozdrav „Ahoj“ ten se dá použít kdykoliv, ale ten se používá spíš mezi kamarády a známými…// Jo asi „Dobrý den“ nový den začíná od půlnoci, anebo „Hezký nový den“ nebo „Hezké pondělí přeji“… No ale před půlnocí, když den se blíží ke konci, to je už složitější! 😁

Nejlepší odpověď
annas

Časový úsek od půnoci do půlnoci, tedy den, má 24 hodin, i když se dělí na den a noc.

Rozlišuji třeba 2 hodiny ve dne (správně 14 hodin) a 2 v noci, někdy 2 ráno a 2 v noci.

Takže bych volila dobrý den. Je to neutrální pozdrav, který mohu říct kdykoliv, zahrnuje v sobě den jako časovou jednotku 24 hodin.

Další odpovědi
marci1

Pokud člověk zřejmě ještě nespal, doporučila bych pozdravit „Dobrý večer“. Později (ve 4–5 hodin) už bych pozdravila „Dobré ráno“ či „Dobrý den“. 🙂

Drap

Co třeba? Dobré po půlnoci

zjentek

Co je myšleno- 1 hodinu v noci? Je tím myšlena kterákoli noční hodina?

Pokud jde o 1AM, čili hodinu po půlnoci, tak touto dobou je už ráno. Z toho plyne, že 1hodina v noci neexistuje. Existuje 1hodina ráno/ranní anebo 1hodina odpoledne/popo­ledni.

Tedy v 1AM přeji dobré ráno! ;)

michalds

taky řešim, kdy je ten předěl dobré ráno/dobrý den, popř. dobrý den/dobrý večer

ivzez

V noci obvykle nikoho nepotkávám a nezdravím,
pokud jsem zdravila při příchodu domů, použila jsem „ahoj“.

Pokud bych při návratu potkala na chodbě
některého souseda, použila bych „dobrý večer“.

led

Ak je to pred spaním, ktoréhokoľvek účastníka, zdravím „Dobrý večer“
Ak už niekto z nich spal, zdravím „Dobré ráno“
tak aspoň nemusím pozerať na hodinky

Rokio

Dobrý den!

zjentek

A co takhle: čus pi*us? Normální člověk touhle dobou stejně spí, takže… ;p