Boy 13

Jaký podle vás mobilní operátor je na českém trhu nejserioznější?

Myslím tím, zda-li si myslíte, že jsou všichni ti operátoři seriózní a diskrétní. Vemte si, kolik lidí si prostřednictvím mobilního hovoru nebo i sms zpráv svěřuje důvěrné informace, možná i obchodní tajemství, záležitosti a tak. Myslíte si, že si operátoři nahrávají hovory, že si náhodně vyberou nějaké číslo a přehrají si o čem si ten dotyčný po telefonu povídal? A kdyby si opravdu nahrávaly a uchovávaly ty hovory a sms a přehrávaly mají na to ze zákona právo? Zkrátka, je bezpečné si po telefonu říkat důvěrnosti? díky

Nejlepší odpověď
Malvína

Všude nás šmírujou. Zrovna u operátora bych se bála nejmíň, ten má tolik práce, že mu nezbyde čas přehrávat si hovory. Co by z toho měl? Nemohl by nic vyzradit, udělat dotyčnému zle. Na krku by měl slušnou žalobu, kterou by zajisté prohrál.
Jinak mám Vodafone. Jsem spokojena. Dřív O2 a stačilo bohatě!

Další odpovědi
anonym

Operátoři nemají důvod někoho šmírovat, neplynul by jim z toho téměř žádný zisk. Pokud to dělají, tak proto, že ze zákona musí spolupracovat třeba s bezpečnostními složkami státu. To není otázka volby operátora, všichni k tomu budou mít zřejmě přístup naprosto stejný.

Pokud ti jde o soukromí, tak prostě komunikuj přes šifrované kanály, od toho šifrování je, aby zprostředkovatel komunikace nemohl do obsahu komunikace nahlížet. Nevyhneš se ale tomu, že hovor kdykoliv může i bez tvého vědomí nahrát protistrana se kterou komunikuješ a to samozřejmě i když prohlásíš, že si to nepřeješ.

jsemjá

Vodafone.