Jaký ochranný faktor opalováku použít v Itálii?

V létě jedu do Itálie,jaký ochranný faktor opalovacího krému, oleje mám použít? Doporučili mi ochranný číslo 20 ..

Prý jsem snědý / tmavý typ. Mám tmavě hnědé vlasy, černé vousy a hnědé oči. Opaluji se do hněda, jen zřídka se spálím.

Jaký faktor stačí? Před odjezdem chci chodit na koupaliště ještě.

Nejlepší odpověď
annas

Když vám doporučili č. 20, tak snad je to v pořádku, když vás viděli.

Protože dermatologové uvádějí

"Přizpůsobte ochranný faktor typu své pleti. Pokud jste od přírody hodně světlí, budete potřebovat ten nejvyšší.

V prvních dnech dovolené používejte krémy s vysokou ochranou (30 a více). Jak si bude pokožka pomalu zvykat, lze faktor snížit.

Natírejte si celé tělo. Nezapomínejte ani na uši, nos, ramena nebo rty. atd.

Chraňte také svoje oči kvalitními slunečními brýlemi s UV filtrem 400."

https://www.ces­tovni-nemoci.cz/novin­ky/osm-pravidel-pro-bezpecne-opalovani-10965

Použijte mléko či krém každé dvě hodiny, a to i když jste ve stínu.

Další odpovědi
Ross

Stejně jako opalovací krémy, je důležité vědět kdy chodit na slunce viz zde.

Nejbezpečnější variantou je omezit pohyb na přímém slunci co nejvíce. Pokud to nelze, vyvarujte se pobytu na slunci alespoň v době mezi 11.–15. hodinou, kdy je UVB záření atmosférou nejméně filtrováno, protože dopadá ze slunce na zemský povrch skrze atmosféru její nejmenší tloušťkou.

Zdroj: https://m.novin­ky.cz/article­Details?aId=140848&sI­d=&mId=