Kepler

Jaký nejvýraznější meteor jste viděli?

Dnes je pravděpodobně poslední šance (vzhledem k předpovědi počasí) uvidět něco z Perseid. Koukal jsem půl hodiny a nic. Na jeden bolid si ale vzpomínám. Letěl asi přes 1/4 oblohy a rozpadl se na dva, to už je ale dávno. Pravděpodobně už nic takového neuvidím.

Odpovědi
aliendrone

To je těžké, donedávna jsem si myslel… Jenže pozdější hloubková anlýza dat odhalila, že nešlo o meteor, nýbrž o superžhavou plazmovou stopu, kterou po sobě zanechala led, když se „trochu rozdováděná“ vracela ze sabatu a „trošku přepískla“ přistávací rychlost.

Jinak ale Perseidy také můžu (mládí, noční romantika, nic pro tebe a všechny chlíváky, kteří to „berou hákem rovnou na věc“) ;) :D :D

Kepler

alien: ale prdlajs, to jsi led jenom trochu podcenil. Prostě jen využila aerodynamické brzdění aniž by se přitom rozpadla jako ten raketoplán, no. Nepodceňuj ledové čarodějnice!
Ale jinak to teda romantika je. Zvláště na sklizeném obilném poli, daleko za městem, celá hvězdná obloha nad tebou, za chvíli pod tebou… chvíli sado, chvíli maso, jóooj!