Válek Petr

Jaký máte názor na EET?

https://www.no­vinky.cz/ekono­mika/416084-cast-trzeb-z-eet-pujde-zrejme-zatajit.html

Myslíte, že malí živnostníci zkrachují?

Nejlepší odpověď
Nuk nuk

Názor? Že je to systém, který především pomůže nakapsovat se těm, kdo to vymysleli a zavádějí, zničí to lidi, kteří se živí prací, zavalí to pracovní úřady žadateli o práci, protože těch lidí, kteří tak přijdou o výdělek bude nepčítaně. Rozhodně to nevyřeší daňové úniky, protože ti největší „podvodníci“, na nichž stát opravdu pordělává, většinou EET mít nemusí, protože jejich finance neproudí v hotovosti. A až to zničí živnostníky, tak to zkrachuje samo, protože to prostě dlouho fungovat nemůže.

Další odpovědi
Kepler

Souhlasím s tím, že ty největší daňové úniky to asi neovlivní a že je to namířeno především na živnostníky. Ale ti poctiví se nemusí ničeho bát a nebude to pro ně představovat nějak velkou zátěž navíc. Je pravda, že živnostníci mají u nás těžké podmínky a zasloužili by si od státu větší podporu.

redy

Asi tak, kdyby se dělalo všechno jak se má, nebyli by třeba vymejšlet EET.
Ale stejně už vědí jak to obejít…
Kdo krade dnes, bude i zejtra 🙂

dubraro

Je a bude s tím spousta práce a výdajů, ale přínos ve formě vybraných daní bude nepatrný. Ono už není z čeho brát.

xxx3

myslím, že v době, kdy se elektronizuje kdeco, je EET jen logickým vyústěním trendu. Řekl bych, že větším problémem než samotné EET je osoba, která za ním stojí. Osobně jsem podával daňové přiznání (samozřejmě vím, že to není totéž) už několik let eletronicky, dělal jsem to dobrovolně a jsem rád, že je to možné takto udělat. Jiná věc je, že tak elektronizace by měla nést menší množství papírování a byrokracie. V tomto ohledu mám dojem, že jsme uvízli kdesi na půli cesty.

Nuk nuk

Kepere: Poctivý živnostník se skutečně nemusí bát, že by ho někdo načapal při daňovém podvodu. Problém malého poctivého živnostníka je, že ho EET rozloží finančně. Ty částky za provoz pokladny, za připojení a další věci s tím spojené, jsou tak vysoké, že hodně lidem nezbyde na to, aby svou živnost provozovali a na to, aby měla nějaký smysl. Žiju na malém městě, kde ty obraty jsou jen tak tak už teď a malé soukromé obchody tu pomalu ale jistě začínají zavírat, protože to prostě neutáhnou.

Kepler

Já ty částky za provoz pokladny neznám, ty ano? Nechce se mi věřit, že by byly pro živnostníka likvidační. Ale možné to je, rád bych věděl o jaké částky jde.