Pavluška

Jaký máte vztah k povolání uklízečky?

Minulý týden jsem jako uklízečka začala pracovat a někteří lidé se k tomu staví jako k naprosto podřadnému zaměstnání, slýchám i názory, že než uklízečka, tak radši nic. Co si myslíte vy?
Doplňuji:
Tak jsem ráda, že jsou lidé, kteří chápou, že je to potřebná práce 🙂. Bohužel protože také uklízím za provozu, občas se potkám s někým ne úplně příjemným. Ale hlavu si z nich nedělám, tuto práci mám ráda a podle mě je to lepší než sedět v kanceláři 🙂.

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Práce uklízečky je stejně potřebná jako jiná činnost. Ano, lidé si pod pojmem uklizečka představí něco špatného, podřadného, ale na druhou stranu si zřejmě neuvědomují, že nebýt té uklízečky, tak se utopí ve špíně.
Takže v žádném případě si nemyslím, že by to bylo nějaké podřadné zaměstnání a buď ráda, že máš práci. O lidech, kteří tvrdí opak si mysli svoje.
Jak by se těm lidem asi líbilo, pokud by přišli do firmy, kde je svinčík?

Další odpovědi
hanulka11

To by koukali, kdybyste tam jeden den neuklidila. Jakpak by se jim to líbilo?
Je to náhodou velmi potřebné zaměstnání a nedoceněné.

kikouš

tak já uklízím v kancelářích za provozu ,a musím říct že někteří se chovají opovrženě a zejména mladí lidé a naopak starší poděkují třeba za vynešení koše

Babsi

Taky si mylsím, že se není za co stydět. Je to práce jako každá jiná a pořád lepší než nic.klidně bych řekla, že je to i důležitá práce, protože bez uklízeček a lidí jim podobným bychom shnili ve špíně. Třeba moje babička taky byla celý život uklízečka a já se za to nestyděla…

anonym

Někdo řekl:„Vším,čím jsem byl,byl jsem rád.“
Jednu dobu jsem se uklízením živil.Je to někdy i! dost zajímavé,to proto,že někteří lidé,kteří by uklízečce ruku nepodali,mají o hygieně dost svérázné představy.
Jsou takoví lidé a třeba by někoho překvapilo,kolik jich je.
Na ulici solidní člověk,doma – k neuvěření.
Uklízečka – práce jako každá jiná,jen snad s tím rozdílem,že musí uklízet sajrajt po ostatních. No – to k tomu patří.

Džanička

Je to zaměstnání jako každé jiné. I já jsem kdysy uklízela v nemocnici na LDN. A řeknu vám že mě to velice bavilo. Už kvůli těm starým lidem. Ten kdo říká, že než aby uklízel, tak radši bude sedět doma, tak ten si neumí práce vážit, a je hrozně vybíravý, a to není dobré. Nemáte se za nic stydět.

nnn1

Kdyby NIKDO nepracoval jako uklízeč/ka, tak by NIKDE nebylo čisto – ve škole, v nemocnici, v obchodě, v kancelářích, atd. atd..
=
JE TO DŮLEŽITÉ ZAMĚSTNÁNÍ – jen málokdo by zadarmo uklidil ve své kanceláři, a v celém podniku/škole.. to už vůbec ne.

anonym

nebýt uklizeček tak zhnijeme ve špíně,z lidí co se povyšují si nic nedělejte,práce uklízečky je potřebná a důležitá

Mousinek

Všichni sme uklízeči. Každý den si doma po sobě uklízíme a děláme pořádek…

alexandra

Mám hodně kamarádek,které pracují jako uklízečky a to neznamená,že musí být hloupé,nebo že je to podřadné zaměstnání.Někdy je taková uklízečka inteligentnější,než ti chytráci v kancelářích.

GM

Když v práci chybí ředitel třeba týden, skoro nikdo to nepozná. Když chybí uklízečka 1 den, pozná to úplně každý.

Protiva

Uklízečka? To je nejlepší poradkyně na domácí a jinou špínu. Vždy poradí a občas mi přenechá nějaký zbytek.

Terryle

Vážím si toho dost hodně, stejně jako každé jiné poctivé práce, na kterou já nemám povahu nebo schopnosti. Jó, to kdyby se platilo za dělání bordelu, budu hvězda ve svým oboru :o)
On ten stereotyp možná pramení z představy uklízečky jakožto stopadesátikilové dámy s květovaným hadrem na hlavě a špinavým kbelíkem plným smrdutý vody.
V tátově firmě uklízívala paní, docházela dvakrát týdně a ta byla tak ukrutně v pohodě a fajn, že si s ní vždycky osazenstvo celýho baráku rádo dalo přestávku na kafe a pokecalo s ní. Super ženská. Takže nejde o práci, ale o lidi. Já osobně mám pocit, že tuhle práci často dělávají takové životem protřelé slečny či paní, co umí brát život s nadhledem, ví, o co jde a o co ne a dokážou dát takovou tu zemitou zdravou radu. A to je super. :o)

Hlavní je, že Tě ta práce baví – a jako pohodová uklízečka fakt můžeš zpříjemnit den mnohem víc lidem, než jako slečna někde u papírů v kanclu. Tak ať to jde! :o)
Doplňuji:
A zapomněla jsem na naši úžasnou paní uklízečku Marušku, co se starala o chodby a předávala/přebírala zpět pokoje, když jste se nastěhovali nebo odstěhovali. Vždycky se s ní přitom ještě hezky popovídalo. To hlavně asi kvůli ní mám obecně o uklízecích paních/slečnách dobrý mínění, a zapomněla bych na ni!