Avatar uživatele
anonym

Jaké profese může dělat člověk co má jen gympl ? Jsou na gymplu nějaké odborné předměty než jen všeobecné (ČJL,MAT,…)?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Lenjička před 4794 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
Lenjička

Člověk s gymplem může dělat úplně cokoli. Architekta, švadlenu, doktora i popeláře. Záleží na tom, kam půjdeš na vejšku.
Na všeobecném gymnáziu se učíš všeobecně všechno, ale intenzivněji než na základce (to se týká tedy osmiletého g.) v posledním ročníku, tom , kdy maturuješ, si vybíráš předměty se zaměřením, ayb tě víc připravily na ten tvůj obor. Já měla biochemii, laboratoře, chemii – ale víc do hloubky, biologii člověka.
Když jsi na dobrém gymplu, máš přehled ve všem a u přijímaček jsi na tom lépe než tak 60% lidí. Když jsi na horším a navíc to flákáš, je to jen odklad doby, kdy se budeš muset rozhodnout pro svůj obor.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
gnosis

tak bez vysky jen s gymplem samozrejme nic odborneho. rekl bych ze nejakeho urednika na poste nebo jine administrativni pozice, ale klidne i financniho poradce (ne, nepletu se, znam lidi co maji prumku a v penezich chodi lip nez spousta lulanku co vystuduje ekonomku), zprostredkovatele pojisteni, bankovnich uveru (na ty je treba slozit zkousku a ziskat certifikat) atd. nebo realitniho maklere. anebo policistu:) to je fajn povolani, nenadres se, slusne penize, ale obcas samozrejme muzou litat kulky.. u mnoha profesi nezalezi na titulu ale schopnostech… nebo muzes podnikat:) na to nepotrebujes zadnou skolu, jen silnou vuli a pevne nervy.

no a pak samozrejme ty horsi: uklizec, prodavac, skolnik, vratny …
Doplňuji:
jsou i zamerena gymnazia (matika, prirodovedecke) ale tam je to uplatneni podle me stejne. a ty uklizecky a prodavaci, nebo treba lidi u pasu ve fabrice – horsi jsem myslel ve financnim ohodnoceni. nekdo to zkratka delat musi:) to by to bez nich vypadalo.

Upravil/a: gnosis

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek