Rokio

Kdo dělá, že dělá, dělá dvojnásobně, nebo nedělá vůbec?

Nejlepší odpověď
anonym

Pamatuj:
Kdo nic nedělá, nic nezkazí,
kdo nic nezkazí, ten je pochválen,
kdo je pochválen bývá povýšen,
kdo bývá povýšen, nic nedělá,
kdo nic nedělá bývá oblíben,
atd.

Další odpovědi
redy

Chodí od ničeho k ničemu. A může to vypadat, že něco dělá, ale jen lelkuje 🙂

Dochy

„dělá že dělá“ = předstírá že dělá
(dělá ze sebe chytrýho, dělá, že tomu rozumí, …)

yuko

Dělá, aby to vypadalo, že dělá. Horší je, když to nikomu nevadí. Pokud šéf není slepý, brzy takového vyčůránka propustí.

Cenobita

Kdo dělá že dělá, to může dělati i tak, že brvou nehne.

Kdo dělá že dělá ten práci simuluje.

Je to podvodník, lenoch a zaměstnavatele vlastně okrádá. (právě proto se dělají open office – otevřené kanceláře aby bylo na všechny pěkně vidět). V uzavřených kancelářích může docházet k mimopracovním aktivitám.