Porkman

Jaký máte postoj k Rusům žijícím v ČR?

Snad každý ví, co se už rok děje na Ukrajině a předpokládám, že tu není nikdo, kdo by podporoval Rusko. Ptám se tedy, jaký máte postoj k těm Rusům, kteří žijí v ČR

Nejlepší odpověď
Pepa25

Různý, protože jde o různé lidi. Nesetkal jsem se s tím, že by řešili politiku a dost často jsou proti Putinovi (proto také nežijí v Rusku). Část má chování jako zbohatlíci + takový ten syndrom velkého národa, což je mi dost nesympatické (prostě se chovají jako snobi). Docela mi vadilo, když se za Zemana zdůrazňovalo, jak raději přistěhovalce z východu než z jihu, že mají stejnou kulturu – nemají.

Další odpovědi
elkon

Žádný, nezajímají mě, nikoho takového osobně neznám. Jedna drobnost, kterou si vybavuji. Když jsem byl kluk, měl jsem spolužáka, jehož máma byla Ruska. Příjemná paní, která měla podobně „vychlastaný“ hlas jako Bohdalka. Ale měla na tu dobu neuvěřitelně velká prsa. A my jsme to tenkrát (nevím proč) Vaškovi záviděli.

BaronKrášlil

Tvá otázka je naprosto nesmyslná, protože drtivá většina čechů nedokáže rozeznat ukrajince od rusa. Dále tu máš smíšené rodiny kde třeba manžel je rus a jeho žena je ukrajinka. Jinak rusů dlouhodbě žijících v čr bych se moc nebál, ale mám nakakáno z osob, které se tady přes rok úspěšně vydávají za ukrajince.

EKSOT123

Záleželo by, jak by se choval. Ale asi žádného neznám, dokonce ani Ukrajince. Ukrajince se mi asi po 15 letech u nás poštěstilo vidět minulý týden. Ale byla to velká náhoda, protože jsem byl až v Pardubicích, do našeho zapadákova by asi nezabloudili. Jinak si myslím, že většina Ukrajinců, kteří emigrovali, jsou z válečné zóny, kde skoro všichni byli rusky mluvící a prorusky smýšlící. Samozřejmě to neřeknou, a také nevidím důvod, proč bych se k nim měl stavět špatně. Pokud by zůstali a přežili válku, dříve či později by byli zasaženi ukrajinskou normalizací, známe to z dob Chmelnického nebo Bandery.

Drap

Žádný. A co ti je po mém postoji? Ať máme postoj jakýkoli, k čemu budou odpovědi tobě, nebo někomu jinému dobré?

Filip84

Žádný: host jako host, třeba Rus, zaplať si pívo a žvaň si co chceš.

Ametyst

Nevím, pro mě je azbuk jako azbuk.

paul1

Neznám žádného.

Rocker

Několik jích tu v okolí žije,jsou to normální slušní lidé.

Funna

stejný jako elkon…žádného neznám, jsou mi volní…navíc soudit celý národ jen proto, že mají „debilního“ diktátora nejde, sice si ho na začátku zvollil, ale pak se v podstatě prohlásil sám za šéfa Ruska…a ti co mu věří jsou chudáci, ti co jsou proti němu s tím moc nenadělají…taky jsme 40 let snášeli komunistický režim a většina národa držela hubu a krok a nic se nedělo…kdyby v Rusku Gorbačov nezačal s perestrojkou, tak tu máme stejný režim do dones…