postcd

Jaký má smysl, když má dva výfuky auto s 1.6l motorem a 100 kW?

To je tam jen aby to vypadalo sportovně a bylo to dražší, nebo je v tom nějaký jiný pádný důvod?
http://img.tip­cars.com/fotky_zdro­jove/17291548_­9/1466432105

Původní otázka
Jaký má smysl když auto s 1.6l motorem a 100kW má dva výfuky?

Odpovědi
anonym

tak jelikož je to model sport, tak to má už z výroby a výfuk tam není jen tak pro nic za nic. správný odvody spalin a tlumení. to není tuning, kdy tam někdo dá duplex je aby to vypadalo, do toho rezonátor, aby to řinčelo a odvádělo spaliny, ale jaký je výsledný efekt, to pozná na emisích a STK 😁

dubraro

U sériově vyráběných aut je to jen ozdoba.
Motor lokomotivy může mít zdvihový objem například 150l, výkon přes 1000kW a stačí mu jeden výfuk.