Tw!st

Jaký jíte nejčastěji druh rýže?

Není rýže jako rýže. Ať už z hlediska chuti, zdraví, nebo nutričních hodnot. Za mě je absolutní vítěz po všech stránkách rýže Basmati. Je po uvaření krásně sypká a nadýchaná, chuťově je výborná a glykemický index je na neuvěřitelně nízké hodnotě 50 (například pro porovnání, předvařená rýže má glykemický index 90). Potraviny s nižším glykemickým indexem jsou velmi vhodné do redukční diety, nebo pro diabetiky.

Nejlepší odpověď
Kepler

Jiná

Nemůžu si pomoct, ale žádná dlouhozrnná rýže mi nechutná, index, neindex. Nemám rád sypkou rýži, ale kulatozrnnou, tak jak se připravovala původně a po asijském způsobu.

Další odpovědi
dudu

Jiná

Kulatozrnnou. Manželka ji nejraději připravuje v remosce.

briketka10

Jiná

Jím všechny druhy – nejdřív ji předsmažím na másle a potom zaliju vodou.
Taková mi chutná nejvíce 😁
Předvařenou (není-li čas).

Ametyst

Jiná

Rýže v papírovém 1-kg balení, výrobce BASK Roudnice.

Alesh

Jiná

Zkouším různé druhy, ale jen za předpokladu, že je celozrnná, bílé rýži se vyhýbám.

da ny

Jiná

Nepotřebuji sypkou rýži (zvyk hlavně v ČR). Hůlkami by se jíst nedala :)

Na rizoto i jiné úpravy používám nejčastěji kulatozrnnou rýži.
Doma je stále i Basmati, někdy červená rýže a natur.

Arne1

Jiná

Tu, kterou zrovna máme ve špajzu.

elkon

Jasmínová

Bobek 2

Jiná

Nejčastěji rýži obyčejnou normální, tvar ani velikost zrnek nepřeměřuju.

jirka F

Dlouhozrnná

Hufnágl

Jiná

Nejvíce mi chutná rýže, která se prodává pod značkou „Penny“. Je sypká a chuťově dobrá.

marci1

Basmati

Má jemnou oříškovou chuť. 🙂

nyjono

Jiná

Parboleid.

Dochy

Dlouhozrnná

Klasická dlouhozrnná, u nás se vaří ve vodě s cibulkou (stačí „zadeček“ co zbude po nakrájení do jídla) hřebíčkem, solí. Netrvám na tom aby to byla BASK 😉, LAGRIS ji měl přinejmenším nějaký čas čistší (pak se myslím BASK zlepšil)
Předvařená/sáč­kovaná – nic moc.. Většinou mi pak dají na talíř nějakou lepkavou kaši…

Dochy

Ametyst: To je dlouhozrná (už desítky let 😉
https://ryze.he­ureka.cz/bask-dlouhozrnna-loupana-ryze-1kg/

Kepler

Alesh: a jak chutná taková rýže s plevami? Jistě, zdravé to asi bude.

cochee

Odpovím já, ač netázán 🙂 Chutná jinak a rozhodně nelze (korektně: já nemohu) říct, že hůře. Musíš se odprostit od toho, že plevy jsou fujtajxl, protože chuť rýže mění, ale nikoli znehodnocují. Však vyzkoušej – nebude-li chutná, nazmar nepřijde – zbytek dostanou ftáci do krmítka 😉