Jaký je význam starého slova kufanditní, nebo kufandytní?

mám na mysli starý význam slova pro kvalitní ležákové pivo, nebo jiný výrobek.
Slovo označovalo nejen kvalitu, ale i zručnost a mistra, který se na výrobě podílel jako hlavní sládek, nebo kuchař …atd.

Nejlepší odpověď
annas

Quentosi, byl jste o něco rychlejší než já. Našla jsem stejný odkaz.

http://www.ra­dio.cz/cz/cla­nek/54617

Další odpovědi
quentos

mnoho o něm nevěděl ani Ústav pro jazyk český; jakás takás uspokojující odpověď se našla v Českém národním korpusu, více viz odkaz. S významem máte v podstatě pravdu – jednalo se o kladné slovo vyjadřující chválu kvality.

Zdroj: www.radio.cz/cz/cla­nek/54617