Lgee

Jaký je vůbec ten nejodolnější materiál?

Z kterého se dá něco postavit.

Hlasujte v anketě

Odpovědi
Drap

Žula

Chybí jiná možnost. Ze všech uvedených materiálů se dá něco postavit. Každý z nich má své výhody i nevýhody.

metro

Beton

Rokio

Beton

!!!jiná odpověď!!!

Co třeba titán a diamant. To mám z mé hlavy.

Ještě tvrdší je: http://www.re­flex.cz/clanek/zpra­vy/70836/vedci-vyrobili-karbyn-nejtvrdsi-material-na-svete-je-40krat-tvrdsi-nez-diamant-a-ma-uzasne-vlastnosti.html

zdroj: reflex.cz

JájsemRaibek

Žula

mosoj

Železo beton.

Železobeton, je pevný a pružný!!!

zjentek

Žula

Aby odolal přírodě, měl by být taky přírodní.

@Rokio: Co třeba plná PET lahev. To mám z mé hlavy.

Edison

Železo beton.

Taky se začíná používat karbon a zejména mikrotrubičkové kompozity z něj.

Dochy

Nelze odpovědět Každý materiál má nějaké silné a nějaké slabé stránky. Ocel není dobrá na kyseliny. Beton má mizernou výdrž v tahu a ohybu. Žula v ohybu taky nic moc. S tvářením na tom bude ze zmiňovaných asi nejhůř…

Dochy

Hmm a ještě: Z žádného z tebou zmíněných materiálů bych rozhodně nestavil dort. Ani žádnou jinou formu jídelníčku. To bych volil podstatně méně odolné, za to chutnější materiály.

Edison

Nelze odpovědět… Nutno definovat, vůči čemu má být takový materiál odolný.