katgz

Kdybyste měli napsat své zamyšlení nad tématem „náboženství a dnešní generace“, co byste napsali?

Kdyby jste měli napsat své zamyšlení nad tématem: Náboženství a dnešní generace. Co byste napsali?

Nejlepší odpověď
annas

Nejsem školák, tudíž zamyšlení na toto téma. nemám potřebu psát. Nebylo by lepší, kdybyste přemýšlel sám, uvedl , co si myslíte.

Inspirujte se v odkazech, porovnejte, zda s názory souhlasíte a pak vypracujte práci.

https://www.go­ogle.com/sear­ch?client=fire­fox-b-d&q=náboženství+a+sou­časnost

Podívejte se i do archivu

https://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=n%C3%A1bo%C5%BE­enstv%C3%AD%20

Pohled vědců

1. Např. slova Alberta Einsteina

" Věda bez náboženství je chromá, náboženství bez vědy je slepé,“ prohlásil kdysi Albert Einstein.

Zdroj: https://www.li­dovky.cz/relax/za­jimavosti/ein­stein-nabozenstvi-je-posetila-povera.A080513_220­044_ln_zabava_mel

2. John Lennox, profesor matematiky z Oxfordu.

" Věda není s vírou v rozporu, jen dává odpovědi na jiné otázky
„Přírodní vědy nejsou jedinou cestou k pravdě. Věda umí odpovědět, jak se něco děje, ale nikoli proč, za jakým účelem, se to děje.“

Zdroj: https://www.id­nes.cz/technet/­veda/john-lennox-veda-a-vira-rozhovor-interview.A141128_160­155_veda_pka

Další odpovědi
zjentek

Původní otázka zněla jinak. Zásadně měnit otázku, na kterou se předešle odpovídalo, jde HRUBĚ proti pravidlům serveru. (;

Kelt

I když si člověk myslí, že po hmotné stránce je většina zajištěna, s osobními problémy se bez víry a náboženství asi nevyrovná. Dosažené úspěchy jsou pěkná věc, ale zůstávejme skromní a pokorní, protože vše se může obrátit proti nám. Takže náboženství bychom neměli zatracovat jako zastaralé nevědecké nebo něco , co je pro primitivní, chudé a omezené osoby.

led

300 stranovú knihu, ale je skôr aj viac
scenár na veľadielný voľný seriál
Jednoducho zamyslenie s týmto názvom, možno smerovať na každú generáciu v histórii ľudstva či už z pohľadu rovesníkov, predchodcov (rodičov a viac) alebo nasledovateľov (deti, vnuci a viac) Každé obdobie, každá generácia má svoj pohľad.
ľudové náboženstvo vychádzajúce z najširších spoločenských vrstiev a náboženstvo zhora vychádzajúce z horných spoločenských vrstiev a ich diktujúci vplyv na človeka a spoločnosť.
Téma široká s možnosťou výberu pohľadu.

Drap

Proč bych to měl psát? Nepotřebuji to a školní úkoly už nedostávám

anonym

náboženství jakožto dříve monopolní dodavatel HOAXů a nepodložených falešných zpráv (fake news) má dnes už online konkurenci na sociálních sítích, která převzala 🙂 Dnešní náboženští fanatici se nově pohybují v sociálních bublinách jako je The Flat Earth Society, Info Wars a jim podobných. A tam se mohou dosyta přejíst konspiracemi a výplody bujné fantazie bez sebemenšího náznaku ověřitelného důkazu.

Roman71

Nevím, jestli věkově spadám do zamýšlené kategorie, ale ke křesťanství mám velmi pozitivní vztah. Pokud chcete širší záběr, vytipujte si cca 100 lidí různých věkových kategorií a zeptejte se jich na jejich osobní vztah k náboženství.
Občas si vyslechnete i něco velmi nepříjemného 😉

zjentek

Hele, náboženství je dnes mnohem více pro lidi chudé, sociálně zaměřené, což díky jednotlivcům se silnou korporátní identitou začínají být vlastně synonyma). Myslím si, že i přesto a možná právě proto bude konkrétně křesťanská bible již brzy přepsána pro dnešní nedostačující počet kapitol, vysvětlujících správný vztah člověka k penězům a jejich vývoj v symbióze s jeho nahatým já. (;.

Klidně úvahu použij, ty by se dala tesat…

Roman71

Nechci se hádat, ale Bible přepisovat nepotřebuje. Rady v ní obsažené jsou stále aktuální a nadčasové, takže jsou velmi užitečné i pro dnešní generaci. Bible pomáhá lidem například mít správný pohled na peníze, žebříček hodnot, zlepšovat rodinné i mezilidské vztahy, a další praktické rady i pro dnešní dobu.
A co je ještě důležitější – motivace ke změnám v životě..