zjentek

Jaký je skutečný rozdíl mezi běžným citronem a BIO citronem k mání třeba v Lidlu?

Rozdíl mezi citronem a BIO citronem ze stejné země, ve stejný čas na stejném místě.

Nejlepší odpověď
Ametyst

Bio citrony dozrávají na stromech a ne v kamionech. Nejsou pokryty vrstvou jakéhosi vosku, aby vypadaly na pohled dobre a lahodily oku zákazníka. Naopak mají matnou kůru, která se dá použit k dalším účelům při vaření a pečení, protože není chemicky ošetřena.

Další odpovědi
Drap

U citronů to bude hlavně místo původu, i když jsou ze stejné země.

Edison

Jednou jsem si OMYLEM koupil v krámě bio meloun. Musím říct, že to fak znát bylo.

Gus_Fring

Žádný. Ethylen vypouští ovoce, ať už je v kamionu či na stromě.

elkon

Žádný, podle odborníků je to podvod, stejně jako jiná „bio“ zelenina. Je to stejné jako s přípravky na klouby, kterých je plná každá reklama v televizi. A když se zeptáte ortopeda, tak vám řekne že to jen tahá z lidí peníze, protože to je k ničemu. A můžu to potvrdit ze své zkušenosti.

anonym

BIO produkce = konvenční produkce + dobrý pocit, že dělám něco dobrého

… zda ten pocit je oprávněný je bohužel úplně jiná otázka. To totiž spotřebitel od regálu absolutně nemá možnost správně posoudit a rozpoznat. Takže prostě jen věří, že když výrobce plácnul na obal písmenka bio tak při pěstování necházelo k nadměrnému zatěžování životního prostředí včetně podzemních vod nadměrným chemickým ošetřováním. Že slépky žijí v jakémsi BIO hotelu ve kterém komorná pravidelně čechrá podestýlky a kohouti pro ně tančí u tyče, a dechová hudba vítá na svět každé nové vejce. Můžete tomu samozřejmě věřit a mít z toho lepší pocit, to je ale obecně problém víry – může a taky vůbec nemusí nemusí to tak být.

quentos

Edison: ale jak? V čem ten rozdíl spočíval?

Edison

V chuti.