Jaký je rozdíl v motoru který má 3 a 4 válce?

Motor 3-válcový a motor 4-válcový

Nejlepší odpověď
COVERENDER

TAK V PRVNI RADE POČTEM PRACUJÍCÍCH PISTU-3 VÁLEC MA 3 A 4 VÁLEC 4 A DÁLE SAMOTNÝM POČTEM VÁLCŮ KDY 3 JSOU 3 A 4 JSOU 4 😉 DAVE

Zdroj: VLASTNÍ ZKUŠENOST

Další odpovědi
Ala81

Tak ze 3 nejsou 4 je celkem logicke 🙂 Rozdil je v pravidelnosti chodu motoru, obecne plati, ze cim vice valcu, tim pravidelnejsi chod, mensi pocet valcu se pak vyrovnava vetsim setrvacnikem, Typickym prikladem je motor 1.4 TDI koncernu VW, coz je vlastne upraveny 4-valcovy motor 1.9 TDI, ze ktereho byl odstranen jeden valec a doplnen jakysi setrvacnik. S pravidelnosti chodu tohoto motoru to udajne neni nijak slavne. Krome toho, ze je v urcitych otakckach hlucny, tak taky nema plynulou krivku tociveho momentu, takze motor tahne jaksi podivne.