dust8

Jaký je rozdíl mezi Windows 2000 a Windows Millenium?

Nejlepší odpověď
Arne1

Ve střevech systému.
Win Millenium bylo nepodařené vylepšení řady Win-98,WIn-95,Win-3.1,Win-3.0-…
Win 2000 vycházelo z Win-NT, pokračovnáním pak bylo Win-XP, až dnešní systémy

Další odpovědi
Dochy

Pokud vím, Me vycházeli z 98 a důraz byl na kompatibilitu s hrama a domácíma aplikacema, 2000 vycházeli z NT a důraz byl na stabilitu, bezpečnost a profesní nasazení.

v342

Windows Millenium Edition je aplikace pro operační systém MS-DOS. Windows 2000 je samostatný operační systém, jako třeba Windows 10. Windows 2000 je na bázi Windows NT, stejně jako Windows 10. Windows Millenium Edition je na bázi Windows 9X, jako 98, 98SE, 95. Windows 2000 je spíše pro firmy a Millenium pro domácnost.

Dochy

v342 – nejsem si úplně na 100 procent jist, ale myslím, že tady to nebereš za správný konec. V tomhle jsou ty systémy prakticky stejné. VW95, 98 ani Me nejsou systémem pro DOS, DOS (respektive některé jeho komponenty) slouží pouze jako jejich zavaděč. Linux také nepřestane být Linuxem kvůli tomu že jej odstartuješ z DOSu, nebo z Windows (k čemuž některé distribuce poskytují podporu). A věř mi, že DOS, tedy MS-DOS (pokud nespustíš nějakou ochranu navíc) klidně dovolí plné převzetí řízení počítače jakékoli aplikaci, kterou mu předhodíš ke spuštění. A když ta aplikace bude chtít, klidně zas zpět předá řízení MS-DOSU aniž by si DOS všiml jakékoli změny.