Putra

Jaký názor máte na Windows Vista?

Nejlepší odpověď
Bedy

Úplně nejlepší zkušenosti s ním nemám, je zbytečně náročný, nestabilní. Je to třetí nejhorší verze Windows. Vede to první vydání Windows 98, následuje Windows ME a třetí příčku bych dal Windows Vista.

Naštěstí Windows 7 se povedl, stejně jako XPp, což byl asi takový vrchol. XP je zlatý důl v případě Windows.

Osobně mám nejradši Debian Linux. To je panečku něco…
Doplňuji:
dj.david: Používal jste někdy Windows 2000? Asi ne, že? Windows 2000 bych označil za velice povedený, oproti Windows NT 4.0 byl mnohem lepší použitelnější.
Windows XP má základ z Windows 2000, takže bych Windows 2000 nehanil, naopak, já ho můžu pochválit, protože se mi s ním pracovalo velice dobře. Škoda, že ho MS docela rychle zařízl, když to vezmu z programového vybavení.

Další odpovědi
cochee

Windows Vista doplatily na to, že v době uvedení na trh je Microsoft mermomocí cpali stávajícím uživatelům namísto léty prověřených XP – to byl počátek jejich hrobu, s ohledem na daleko vyšší hardwarovou náročnost a zároveň zabugovanost v počátcích jejich existence. Od té doby, co existuje jejich druhý servisní balík, který z nich de facto dělá Windows Seven, protože mění kompletně jádro (kernel), je z nich pohodový OS s vychytanýma chybama, ale ouha – na trhu je již Sedmička a Visty upadají v zapomnění. Nicméně reinstalaci např. na notebook, na nichž je originální licenční štítek pro Vista, naprosto doporučuji s podmínkou implementace SP2; je zbytečné tam dávat sedmičky a řešit problémy s licencí.

dj.david1234

Asi takhle, každý druhý Windows je na prd 🙂

Win 95 – hrůza
Win 98 – super
Win 2000 – hrůza
Win XP – Super
Win Vista – nejhorší hrůza!
Win 7 – Super!
Doplňuji:
Bedy: no ve škole jsem na win2000 pracoval… pořád jsem čekal až někam dojdu.. Ale v tý době ty školní PC … no… škoda slov… no můj názor nezměním 🙂

huxa

souhlasím s bedy, XP byl taková klasika a win7 rozhodně v moderní době na první příčce. vistu bych zařadil do období, kde nedosahovalo XP a počítalo se s tím, že se brzo nahradí.

honza19hk

já ho mám dlouho a nemůžu si stěžovat,ale musí se mu vyladit pár much.

sonydawe

Po 6-ti letech pouzivani win vista nemam problem. Stacilo po sp2 zatrhnout aktualize a slapou dobre. Reinstal systemu nebyl potreba. Win7 mam moznost mit,ale nevrtam do toho co funguje. Masina mi to bere bez problemu (hry, kompilace dvd a to mam hdd zaplnen na 90%.
Muj nazor: visty jsou neprilis povedenym systemem, ale pri vhodne peci uzivateleml, jej mohou plne uspokojit.

anonym

Když jsem je míval, tak byl problém s rychlostí. Byly docela nenažrané. Pak přišly sedmy a to byl velký skok dopředu – svižné a nenáročné. Teď mám osmičky a jsem nadšený, ikdyž je to takový hybrid. Jejich největší plus je rychlost, té se jim nemůže rovnat žádný z předešlých systémů. Naopak největší průser Microsoftu byly Windows Millenium.

Acer

Vista je podle mě skvělej pro nenáročné uživatele, spustí pár her a mě prostě příde pro normální uživatele super.