Jaký je rozdíl mezi toreadorem a matadorem?

Nejlepší odpověď
ratava

Býčí zápasy se španělsky řeknou corida de torros. Arénní býk se jmenuje toro. Profesionální zápasník se jmenuje torero. To je všeobecný název pro všechny zápasníky. Torerové se dělí na matadory – to jsou ti hlavní, pikadory a banderillery. Celá tato družina cuadrilla čítá dva pikadory a tři banderillery. Býci jsou před těsně zápasem držení v ohradě corral. U nás vžitý termín toreador používají Španělé pouze s významem pejorativním – říkají tak posměšně jihofrancouzským zápasníkům s býky.

http://www.dif­ferentlife.cz/ko­rida.htm

doplňuji pro úplnost:
toreador – u nás vžitý název pro zápasníka s býky, ve Španělsku používaný pouze pro hanlivé označení jihofrancouzského zápasníka.

torero – profesionální zápasník s býky; správná varianta námi používaného slova toreador

cuadrilla – tým zápasníků s býky, obvykle ho tvoří jeden matador, tři banderilleros, dva pikadoři a jeden mozo de espada neboli mečíř.

matador – hlavní torero cuadrilly; předvádí figury s muletou a zabíjí býka mečem; ostatní členové družiny jsou jeho zaměstnanci

banderillero – pomocník matadora zapichující při zápase banderillas

pikador – torero na koni vyzbrojený kopím

banderilla(množné číslo banderillas) – ozdobná hůlka s harpunovitým zakončením

http://corrida­detoros.blog.cz/0902/slov­nik-bycich-zapasu

Další odpovědi
annas

Divila jsem, že se moje odpověď neobjevila.
Vložila jsem ji do diskuse.

Toereador = zápasník s býky. zápasník s býky; hlavní aktér býčích zápasů; který býka oslabí.

Matador = 1. zápasník s býky, který býka nakonec zabíjí; Je to hlavní toreador, který býka nakonec zabije.
2. přední, význačná osoba, vůdce, předák>

Nejde ti asi o druh špenátu.
http://priruc­ka.ujc.cas.cz/

Jinak výrazy se uvádějí jako synonyma.

Doplňuji
Toreador se používá v češtině jako pojmenování zápasníka s býky obecně.
„Ve španělštině je tímto slovem posměšně označován zápasník s býky na jihu Francie, pro zápasníka s býky španělština používá výraz torero.“
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Toreador

gecco

Toreador je obecně ´zápasník s býky´…
A matador je ten z toreadorů, který má muletu a mečík, kterým, když zrovna nevyhraje bejk, býka na konci zápasu zabije proříznutím srdce nebo aorty.

mokrygorky

Oba jsou hajzlové, který týraj zvířata. Matador je ten hodnější, protože ho zabije a býk se nebude trápit příště.

Pipka

A všechno je to hnus

annas

Toereador = zápasník s býky. zápasník s býky; hlavní aktér býčích zápasů;

Matador = zápasník s býky, který býka nakonec zabíjí; přední, význačná osoba, vůdce, předák:
Je to hlavní toreador, který býka nakonec zabije.

Nejde ti asi o druh špenátu.
http://priruc­ka.ujc.cas.cz/?slo­vo=matador&Hle­dej=Hledej

Jinak výrazy se uvádějí jako synonyma.

anonym

Ne, nešlo mi o špenát 😁, četla jsem to tom takovej hnusnej článek a motali tam toreadory amatadory, až jsem v tom měla guláš

bolak

to bych chtěl vidět jak by druh špenátu bojoval s býkem, troufám si říct že určitě statečně

http://cz.depo­sitphotos.com/8912841­/stock-photo-spinach-stew-with-ham-and.html

bolak

toreádor dělá „toróó..toróó“ to matador nedělá, to by nedávalo smysl..