Jaký je rozdíl mezi šunkou a slaninou???

Jaký je rozdíl mezi šunkou a slaninou????

Nejlepší odpověď
Michal

Šunka je umně skládané vepřové maso do formy a vařené. Po zchlazení vznikne šunka, podíl tlustého,přešneji tuku je mimořádně malý.Nebo vůbec žádný.Slanina je 80%tuku a vepřevé maso tvoří zbytek.U všeho je důležitá doba varu a druh koření. Místo vepřového se může dávat i jiné maso,např. krůtí.Kvalitu určuje i to ,jak maso uzavřeme do formy a délka vaření,některé druhy šunky a
slaniny můžeme udit.

Zdroj: z praxe

Další odpovědi
Miroslavst

Že už ti žádná návštěva nepříjde! Zkus dát na chlebíčky místo šunky slaninu :D

Vicki

Kvalitní šunka se vyrábí z vepřové kýty,což je nejlibovější část vepřového masa a slanina se vyrábí z prorostlého vepřového bůčku.