mosoj

Jaký je rozdíl mezi rokem, synodickou periodou a siderickou periodou ?

Nejlepší odpověď
annas

„synodická perioda – perioda, po které se těleso při oběhu Slunce objeví ve stejné úhlové vzdálenosti od Slunce při pozorování ze Země. Jde například o dobu dvou následných konjunkcí se Sluncem. Hodnota periody je ovlivněna vlastním pohybem Země kolem Slunce.

Siderická perioda – doba mezi dvěma po sobě následujícími návraty tělesa na nebeské sféře k téže hvězdě. Jde tedy o periodu měřenou vzhledem ke vzdáleným hvězdám. Na příklad siderická oběžná doba Země kolem Slunce je 31 558 149,5 sekund (8 766,15264 hodin neboli 365,25636 dní).“

http://www.al­debaran.cz/glos­sary/print.php?id=721

"Rok je doba odvozená od oběhu Země kolem Slunce trvajícího přibližně 365 a čtvrt dne. Pro potřeby kalendáře je rok zaokrouhlen na celé dny a nesoulad s přesnou dobou oběhu kolem Slunce je zpravidla řešen nestejnou délkou roků .

Astronomické roky
Rok daný dobou, která uběhne mezi dvěma opakováními události

Jako „rok“ se někdy na základě podobnosti nazývají i doby oběhu jiných těles, například dalších planet Sluneční soustavy nebo i oběhu Slunce kolem středu naší galaxie (galaktický rok). "
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Rok

Další odpovědi
Kepler

Slova jako „synotický“ a „sinergický“ neznám. Leda synodický a synergický.
Význam lze najít ve wiki.

mosoj

Kepler, nechceš odpovídat neodpovídej.

Kepler

Když neumíš pokládat otázky, tak je nepokládej.

Kepler

Chtěl jsem odpovědět a opravit tě, tak jsem odpověděl. Udělalo ti nahlášení odpovědi dobře? Znova jsi prokázal jaký jsi ****c