Já Padouch

Jaký je rozdíl mezi ovocem a zeleninou?

Podle čeho se to deli

Nejlepší odpověď
Lamalam

Jednoleté rostliny – zelenina. Víceleté – ovoce. Už to tu bylo.

Další odpovědi
johana 56

„Rozdíl mezi ovocem a zeleninou
Rozdíl mezi těmito dvěma pojmy není zcela pevně určený. Někdo tvrdí, že rozdíl je takový, že ovoce roste na stromech a zelenina u země. Další teorie zní, že ovoce je sladké a zelenina nikoli, což není úplně tak přesné, protože i některé druhy zeleniny chutnají sladce.
Dalším názorem je , že ovoce obsahuje větší množství jednoduchých cukrů, zatímco zelenina ne. Dle dalšího výkladu se za zeleninu obecně považuje rostlina bylinného charakteru, která se dá převážně konzumovat celá nebo z větší části (až na výjimky). Za ovoce se považují většinou plody víceletých rostlin (stromů, keřů, polokeřů). U ovocných druhů se předpokládá vytrvalost a opakování produkce plodů.
Obecně vzato, není určená přesná definice pojmů ovoce ani zeleniny, stejně jako rozdílu mezi nimi. Přestože některé druhy považujeme za zeleninu, dle různých zemědělských vyhlášek se jedná ve skutečnosti o ovoce. V běžné spotřebě je však poměrně jedno, zda se jedná o ovoce či zeleninu. Spotřebitelům záleží více na zdravosti a chutnosti.“

http://www.vi­tarianstvi.cz/o­voce-zelenina-rozdil-587/

Rokio

Ovoce roste na stromech a zelenina ze země. Jsou ale i výjimky, např. jahody jsou ovoce.

bolak

to nevim, ale vím že v jednom filmu o sobě jeden týpek říkal že je vegetarián, a ten druhej se ho ptal, co to přesně je, a jak se to pozná, že je někdo vegetarián, a jeho definice byla: „nejím nic, co má maminku“