Avatar uživatele
postcd

Jaký je rozdíl mezi obsahem a plochou/povrchem např. krychle?

Obsah je vlastně povrch tělesa (čtvereční míra), že ano? Objem, je celá výplň (krychlová míra) ale co povrch, plocha? jaký je rozdíl mezi obsahem a těmito?
Doplňuji:
mám na mysli to, že obsah a povrch/plocha mi přijde jako to samé..

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3908 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
cochee

Obsah, povrch, plocha jedno jsou. Obsah se používá spíše ve vztahu k dvojrozměrnému útvaru – kruh, rovnoběžník, ale použije-li se u krychle, asi to v zásadě není špatně. Špatně mi to přijde, když se to použije tam, kde je správné mluvit o objemu, například ještě dnes se říkává „obsah (spalovacího) motoru.“

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
mosoj

Obsah je to dudé a vyjadřuje se v objemových ( kubických) mírách cm3, m3, litr apod.
Plocha je povrch tělesa a vyjadřuje se v plošných (čtverečních) mírách cm2, m2 a pod.

A teď pozor : povrch tělesa není plášť tělesa. Plášť tělesa je povrch tělesa – plocha základen.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
arygnoc

žiadny.

obsah je plocha plášťa (čítajte, mosoj) telesa (rozloženého povrchu do plochy), takže v tomto sa mosojj mýli.

Plášť telesa je plocha všetkých „stien“ telesa (povrch) premietnutá (rozložená) do roviny.
Jednotkou je meter štvorcový (m2).

To, čo je touto plochou „obalenené“, vyhradený priestor týmto obsahom, sa nazýva OBJEM, jednotkou je meter kubický (m3).

Matematika, kam patí i geometria, pracuje s PRESNÝMI definíciami:
povrch = plocha

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ladaadal

Tvůj dojem je správný. Obsah je plocha, neboli povrch a značí se S. Objem je krychlový, jak jsi správně napsal, značí se V a někteří laici jako mosoj si ho pletou s obsahem.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
postcd

Takže když chci někomu popsat co je „obsah“ jinými slovy, mohu v tom popisu použít slova jako „plášť“, „povrch“, "plocha"aniž bych mluvil o jiném geometrickém, matematickém jevu…

před 3908 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek