zjentek

Jaký je rozdíl mezi kakaovým (100%) a čokoládovým (100%) práškem?

Kakaový prášek 100% vs. prášek horká čokoláda 100%.

Není náhodou čokoláda z kakaa?

A pokud si připravím teplý nápoj z mléka, tak budu mít co? Kakavo? Nebo horkou čokoládu? Pardon, já to asi nechápu..

…Se zeptám nejlépe, jak umím:

Je 100% čokoláda kakao? A tím pádem teplá je teplé kakao? (;

Odpovědi
Kelt

Proč se ptáš? Kup si obojí a připrav si ten svůj nápoj. Když to bude stejně chutnat, tak víš, že si máš kupovat ten levnější. Anebo se podívej na složení. Děláš mi chutě. Kakao jsem dlouho neměl.

quentos

Popořadě: žádný a ano. Důkazem budiž (krom toho, co uvádíš) i to, že v Americe prakticky neuslyšíš výraz „cacao“ – říkají tomu hot chocolate.

anonym

Když si koupím 100% kakový prášek, čekám, že ve složení bude jen a pouze kakao.

Kdežto čokoládový prášek bych vyráběl rozemletím čokolády. Složení by bylo 100% čokoládový prášek. Teď záleží, z čeho byla ta rozemletá čokoláda – 35% kakao, cukr, sušený mlíko, syrovátka…

Nevím, jestli zákon specifikuje, co lze prodávat jako čokoládovej prášek, jistotou bude číst složení na obalu.

zjentek

Kelte, mám to tam i napsáno, cituji: …já to asi nechápu.