MacChill

Jaký je rozdíl mezi gyrosem a kebabem?

Je to v druhu masa, nebo v něčem jiném?

Nejlepší odpověď
jennysh

Gyros (řecky γύρος) je rychlý pokrm z řecké kuchyně. Připravuje se z různých druhů masa grilovaných na rotačním grilu, z kterého se postupně odkrajují plátky masa. Je často podáván v pitovém chlebu se zeleninou (především cibule, rajčata…) a různými druhy omáček, přičemž nejznámější používanou omáčkou je tzatziki. Dále je oblíbené podávání s brambory nebo hranolky.
Gyros se velmi podobá arabskému pokrmu shawarma, mexickému tacos al pasto či tureckému kebab.
Kebab (persky a arabsky کباب, známý také jako kabab, kebap, kabob nebo kibob) je označení různých piknikových, grilovaných nebo na rožni pečených jídel ze středního východu, střední Asie a jižní Asie.
Obyčejně je základem jehněčí nebo hovězí maso, některé druhy používají také kuřecí maso nebo ryby. Vepřové maso se nepoužívá v muslimských oblastech kvůli náboženským důvodům. V turecké kuchyni se příprava podobá gyrosu. Odtud se rozšířil do evropských zemí s tureckou menšinou, převážně do Německa a Rakouska. V arabských oblastech a Izraeli se často používá mleté maso grilované na otevřeném ohni. „Poslední dobou se stává Kebab Německým národním jídlem.“ Říká expert na východní kuchyni, Marek Lashkakov.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org

Další odpovědi
iceT

Gyros (řecky γύρος) je rychlý pokrm z řecké kuchyně. Připravuje se z různých druhů masa grilovaných na rotačním grilu, z kterého se postupně odkrajují plátky masa. Je často podáván v pitovém chlebu se zeleninou (především cibule, rajčata…) a různými druhy omáček, přičemž nejznámější používanou omáčkou je tzatziki. Dále je oblíbené podávání s brambory nebo hranolky.
Gyros se velmi podobá arabskému pokrmu shawarma, mexickému tacos al pasto či tureckému kebab.

Kebab (persky a arabsky کباب, známý také jako kabab, kebap, kabob nebo kibob) je označení různých piknikových, grilovaných nebo na rožni pečených jídel ze středního východu, střední Asie a jižní Asie.
Obyčejně je základem jehněčí nebo hovězí maso, některé druhy používají také kuřecí maso nebo ryby. Vepřové maso se nepoužívá v muslimských oblastech kvůli náboženským důvodům. V turecké kuchyni se příprava podobá gyrosu. Odtud se rozšířil do evropských zemí s tureckou menšinou, převážně do Německa a Rakouska. V arabských oblastech a Izraeli se často používá mleté maso grilované na otevřeném ohni.

hanulka11

vlastně bych řekla, že rozdíl je jen v původu kebab pochází z Turecka a gyros je řecký,není to ale dle druhů masa u obou mohou být jehněčí, vepřové , drůbeží , maso se napichuje na ohromný otáčecí rožeň a grilují se a pak se odkrajují plátečky masa , kebab někde dělají i na špízu.