dudu

Rozdílné vlastnosti mléka?

Oba s manželkou pijeme rádi silný černý čaj s trochou mléka. Běžně používáme trvanlivé polotučné krabicové mléko.
Minulý týden jsme ze zvědavosti koupili mléko natočené v automatu zdejšího agrodružstva. K mému překvapení jsem zjistil, že mléko z automatu obarvuje čaj mnohem méně. Je možné, že ti pocholíčci v mlékárnách to svoje tzv. mléko kromě různých průmyslových úprav také bělí – nějak ho uměle přibarvují?
Doplňuji:
Ano mám pocit, že to krabicové mnohem intenzivněji bělí neboť je uměle přibarvováno.

Nejlepší odpověď
annas

Domnívám se, že mléko v krabici má s mlékem jen společný název. I když jsem našla, že krabicové mléko obsahuje pouze a jen mléko. Není v něm nic navíc, přestože by se mohlo zdát. Jediný rozdíl je opravdu v přehřátí a lepším obalu. Obě tyto věci se dějí pouze kvůli prodloužení trvanlivosti. Technologie UHT.

Přiznávámm, že mně to vůbec nevadí, protože mléko nepoužívám. Vyřadila jsem ze svého jídelníčku.
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/UHT

Další odpovědi
Velbloud

Nepochopil jsem, co se přesně řeší. Že mléko v automatu je nastaveno vodou, nebo že krabicové mléko je přibělené?
Doplňuji:
Tak zlodějna to je, dnes už neseženete ani banány přírodně žluté se mi zdá… Přitom většina lidí včetně mě nevybírá potraviny podle toho, jestli září pestrými barvami, nebo mají barvu přírodní, ač ta někdy vypadá ne moc k světu.

anonym

Ano,ti pacholci vodu,kterou používají na proplachování trubek obarvují,aby to vypadalo jako mléko!
P.S. No,nekup litr vody za deset korun,že ?

ReHu

Čaj s mlékem mám moc ráda, ale tohoto jevu jsem si nevšimla.
Mléko z automatu mi moc chutná. Ale vyzkouším to a dám echo 🙂.

zmimi

V automatech na mléko je čerstvě nadojené mléko .Mléko v krabicích je v mlékárně je pravděpodobně nejprve zbaveno veškeré smetany a pak tam smetanu vrátí dle druhu mléka. Z automatu je mléko chutnější.