cizrna

Co je přesně jehněčí maso?

Asi hloupá otázka, ale nikdy jsem neslyšel „ovčí maso“. Tak mě zajímá, jestli je jehněčí přímo z jehňátek nebo obecný výraz pro všechny ovce. A jestli ne, jak se pak říká masu z dospělých ovcí?

A zajímá mě to, protože je to například u slepic rozlišený „slepičí a kuřecí“

A jó, skopové, to jsem si vůbec neuvědomil a pořád me to vrtalo hlavou :D díky

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

A říká ti něco maso skopové? :)
Takže malinký jehně je jehněčí, velký je skopový.

Další odpovědi
zjentek

Ono je to rozlišený všude, kromě prasat. Tam je „vepřové a selátko“, ne selecí.

mosoj

Já také ne. Vždy skopové.

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-je-to-penis-captivus-a-ovci

lota

Jehněčí maso je z jehňat. Z dospělých skopové. Z prasete vepřové atd…