Avatar uživatele
Dazma

Jaký je rozdíl mezi fašismem a nacismem?

Byli Němci za 2. světové války obojí?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? Kerberus, chudst před 4221 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

http://www.odpovedi.cz/…-to-fasismus

Nacismus – Nacionální socialismus, z německého Nationalsozia­lismus, zkráceným výrazem nacismus (Nacionální socialismus) je totalitní ideologie oficiálně uplatňovaná diktaturou v Německu v letech 1933–1945 (tzv. Třetí říše) prostřednictvím Národně socialistické německé dělnické strany (Nationalsozi­alistische Deutsche Arbeiterpartei, NSDAP) vedené Adolfem Hitlerem. Nacistická ideologie kombinuje prvky socialismu, nacionalismu, pangermanismu (preference rasy před národem a idea sjednocené germánské Evropy), fašismu, rasismu (zvláště antisemitismu).
http://cs.wikipedia.org/wiki/Nacismus

Nacismus je jistým typem či formou fašismu, která byla státní ideologií v Hitlerově Německu (1933–1945) a liší se od původního (italského) fašismu zejména svou rasovou teorií (nadřazenost arijské rasy apod.)

Doplňuji:
Odpověď na druhou část vaší otázky – ano.

Upravil/a: annas

0 Nominace Nahlásit

Otázka nemá žádné další odpovědi.


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Hlomoz

Troufám si tvrdit, že nacismus se od fašismu v antisemitismu a obecném rasismu zásadně liší a není jediný důvod to směšovat a překrývat. Že měli nějaké společné rysy vůdcovského principu nebo částečně i ekonomické praxe je málo. Náckové prostě byli nacisté a italský fašista je proti němu odlišný. Ani pomazané hlavy akademické nemají sjednocovací paušalizaci atributů moc v oblibě.. Mussolini měl daleko spíš určitý typ následovníků v Portugalsku, Španělsku, Řecku a Jižní Americe. Adolf je jiná váhová kategorie a ideologická liga.
Ne, není žádný jednoznačný a rozumný důvod označovat nacisty za fašisty.. obzvláště ne za WWII.

Nový příspěvek