Katusa

Jaký je rozdíl mezi emancipací žen a feminismem?

Nejlepší odpověď
annas

Něco ve slovenštině – zkuste si přečíst.
Aký je rozdiel medzi emancipovanou ženou a feministkou? Alebo žiadny neexistuje a žena, ktorá sa rozhodla emancipovať sa, je v skutočnosti len feministka bojujúca za práva žien?

Rozdiel je síce naoko nebadateľný a možno si poviete, že tieto dva typy nemôžeme natoľko odlíšiť, aby „emancipka“ nebola vlastne feministkou. Ten rozdiel sa volá extrémizmus. Emancipovaná žena môže žiť svoj vlastný život v harmonickom vzťahu s mužom, pričom feministky sú väčšinou odkázané na život bez partnera, práve pre ich extrémistické správanie sa a názory. Za emancipované sa ale považujú hlavne vzdelané ženy, ktoré uprednostňujú prácu a kariéru pred rodinou.

Pokračování v odkazu…

Zdroj: http://zena.a­tlas.sk/ste-emancipovana/ka­riera/zamestna­nie/534675.html

Další odpovědi
chudst

Emancipace znamená vyproštění ze závislosti na někom nebo na něčem, získání svobody, společenské nezávislosti, rovných práv.

Feminismus je název pro komplex filosofií, sociálních teorií, politických hnutí a ideologií, jejichž cílem je výzkum a potírání jevů, které lze považovat za projevy a součást utlačování ženského pohlaví.

===============

Z tohohle jsem pochopil, ze feminismus je ideologie, zatimco emancipace je primo konani.
Dale bych videl rozdil v tom, ze emancipace bojuje za zenska prava a rovnopravnost s muzi, zatimco feminismus (zejmena extremni) muze tato prava prekrocit – chtit, aby ‚zeny byly jeste lepsi/vykonnejsi nez muzi‘.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/

arygnoc

emancipace žen je blbost, chlapi prostě rodit nebudou.

a feminizmus?
budíž, ale s rozumem, je mi proti srsti havířka, kalička, ale i třeba „sestřička“ s plnovousem (mám tím na mysli muže).
Prostě jsou povolání a životní poslání (dané i přírodou), ke kterým mají blíž ženy, a ty, které jsou vyloženě mužské.

Jinak mezi náma, líbí se mi ženy, které jsou ženama. Nějaké fitnesky se svalama a la schwarzeneger, to nemusím. Prostě, ženská má být ženská.

ideálni partnerka má být sestrou, přítelkýní, kamarádkou, matkou a milenkou současně (né nutně v tomhle pořadí).

a myslí,m, že něco obdobného platí i pro druhou stranu, tedy nás, muže.
ale to nemůžu s jistotou tvrdit, protože nejsem ženská.