Avatar uživatele
Katusa

Jaký je rozdíl mezi emancipací žen a feminismem?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? Kerberus, chudst, dědapetr, Banshee, Nikkol před 4713 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Něco ve slovenštině – zkuste si přečíst.
Aký je rozdiel medzi emancipovanou ženou a feministkou? Alebo žiadny neexistuje a žena, ktorá sa rozhodla emancipovať sa, je v skutočnosti len feministka bojujúca za práva žien?

Rozdiel je síce naoko nebadateľný a možno si poviete, že tieto dva typy nemôžeme natoľko odlíšiť, aby „emancipka“ nebola vlastne feministkou. Ten rozdiel sa volá extrémizmus. Emancipovaná žena môže žiť svoj vlastný život v harmonickom vzťahu s mužom, pričom feministky sú väčšinou odkázané na život bez partnera, práve pre ich extrémistické správanie sa a názory. Za emancipované sa ale považujú hlavne vzdelané ženy, ktoré uprednostňujú prácu a kariéru pred rodinou.

Pokračování v odkazu…

Zdroj: http://zena.a­tlas.sk/ste-emancipovana/ka­riera/zamestna­nie/534675.html

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
chudst

Emancipace znamená vyproštění ze závislosti na někom nebo na něčem, získání svobody, společenské nezávislosti, rovných práv.

Feminismus je název pro komplex filosofií, sociálních teorií, politických hnutí a ideologií, jejichž cílem je výzkum a potírání jevů, které lze považovat za projevy a součást utlačování ženského pohlaví.

===============

Z tohohle jsem pochopil, ze feminismus je ideologie, zatimco emancipace je primo konani.
Dale bych videl rozdil v tom, ze emancipace bojuje za zenska prava a rovnopravnost s muzi, zatimco feminismus (zejmena extremni) muze tato prava prekrocit – chtit, aby ‚zeny byly jeste lepsi/vykonnejsi nez muzi‘.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
arygnoc

emancipace žen je blbost, chlapi prostě rodit nebudou.

a feminizmus?
budíž, ale s rozumem, je mi proti srsti havířka, kalička, ale i třeba „sestřička“ s plnovousem (mám tím na mysli muže).
Prostě jsou povolání a životní poslání (dané i přírodou), ke kterým mají blíž ženy, a ty, které jsou vyloženě mužské.

Jinak mezi náma, líbí se mi ženy, které jsou ženama. Nějaké fitnesky se svalama a la schwarzeneger, to nemusím. Prostě, ženská má být ženská.

ideálni partnerka má být sestrou, přítelkýní, kamarádkou, matkou a milenkou současně (né nutně v tomhle pořadí).

a myslí,m, že něco obdobného platí i pro druhou stranu, tedy nás, muže.
ale to nemůžu s jistotou tvrdit, protože nejsem ženská.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek