Startred

Jaký je rozdíl mezi dluhopisem a dlužním úpisem?

Jaký je rozdíl mezi dluhopisem a dlužným úpisem?

Nejlepší odpověď
Drap

Zkráceně: Dluhopisy vydává stát nebo i nějaká společnost. Většinou je u nich uvedeno i doba kdy budou vyplaceny a s jakým úrokem. Je to v podstatě investice s minimálním rizikem.
Dlužní úpis je potvrzení, že někdo někomu půjčil peníze.

Další odpovědi
Edison

Dluhopis je druh obchodovatelných cenných papírů. Dlužní úpis je potvrzení věřiteli o dluhu dlužníkem.

Pepa25

Dluhopis je cenný papír, tzn. instrument s náležitostmi danými zákonem.
Dlužní úpis je písemné potvrzení o dluhu, v postatě v jakékoliv podobě, jakou si věřitel a dlužník dohodne.