Rokio

Jaký je rozdíl mezi čarodějkou a čarodějnicí?

Nejlepší odpověď
annas

Rokio, mrkněte se občas do archivu

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/v-rozhovoru-jsme-se-dostali-do-sporu-jaky-je-rozdil-mezi-carodejkou-a-carodejnici-vite-to-nekdo

"Dnes jde o synonyma, ale v minulosti to bylo jinak – jedna pomáhala, druhá ubližovala.

Čarodějka – přeneseně expresívně žena, která dokáže mimořádné věci – třeba překrásně hraje na housle – houslová čarodějka, čarodějka lásky. .

čarodějka – souvisí se slovem maska, maskot – přinášela štěstí, uměla i kouzlit. .
čarodějnice – vztah ke slovu jezinka, představovala zosobněné zlo , prováděla „čáry“- Často se tak říkávalo i věštkyním.

Jiří Rejzek: Etymologický slovník

Čarodějka x čarodějnice
"Rozdíl mezi čarodějkou vypadá velice prostě čarodějka – hodná pohledná dívka, čarodějnice – zlá ošklivá babizna..

.Jenže problém je v tom že tato mínění nejsou zcela skutečná…Pravda je že čarodějnice se zabývá černou magií a dělá vše pro zlo, ale rozhodně nemusí být jen stará a čarodějka ta je na straně dobra, ale nemusí být pouze mladá a pohledná…

.Jak tedy poznáme, na první pohled zda se jedná o čarodějku, nebo o čarodějnici???

Představte si že potkáte osobu, která se podobá čarodějce/čaro­dějnici…Pokud se vás ta dotyčná osoba hodlá držet a hodně vyzvídá, jsou to sklony spíše čarodějnické…Pokud se vám ta osoba spíš snaží pomáhat, ale eé že by přišla a začala se vtírat, zda nepotřebujete pomoct…ale jen třeba…když něco nestíháte tak se vám třeba nabídne s pomocí…Když už tu osobu znáte déle (např.: dva měsíce)…tak se stejně dovíte zda-li je to čarodějka, nebo ne…"
Zdroj: http://mg.pise.cz/3-carodejka-nebo-carodejnice.html

Další odpovědi
Kelt

Ta první je partnerka čaroděje a nemusí to být jen osoba, říká se, že láska je mocná čarodějka. A ta čarodějnice je fyzická osoba. Obvykle se zabývá černou magií, ta čarodějka je dobrá a neškodí, čarodějnice škodí. Ty čarodějnice mají slety a o čarodějkách se moc neví.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.