Rokio

Jaký je rozdíl mezi andělem smrti, padlým andělem a démonem? Jedná se o naprostá synonyma?

Nejlepší odpověď
annas

1. Padlí andělé – ti, které bůh zapudil.

Všichni andělé, které žili s Bohem v nebi, byly laskavé nebeské a svobodné bytosti. Mohly si vybrat cestu dobra, nebo zla. Ti andělé, kteří zvoli zlo, Bůh vyhnal. Dostali se do rukou Satana a pomohli mu vtvořít říší zla.

2. Démoni
jsou padlí andělé, kteří se stali posluhovači Satana. Démon, tedy jakýsi zlý duch, ten, který školí..

Bible činí rozdíly mezi démony posedlými a démony ovlivněnými.

Dá se říct, že démon je synonymem pro padlého anděla v určitém kontextu.

2. Anděl smrti
nejčastěji se používá v islámu. Azrael, je islámský anděl smrti. znamená „ten, komu bůh pomáhá“. Jeho úkolem je sběr duší a jejich odvádění před soud. Jelikož se o něm nezmiňuje ani Korán, ani Hadís, není přímo součástí náboženství.
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Azrael

O andělovi smrti nenív bibli zmínka.
Název mohl vzniknout z toho, že Bůh mohl použít anděly, aby s ním byli u rozsudku smrti. Rozsudky Bůh vykonával sám.
https://www.com­pellingtruth.or­g/angel-of-death.html

V odkazu jsou citace na Bibli, které existenci anděla smrti vylučují..

Další odpovědi
dubraro

Jsou to rozdílné kategorie.
Anděl smrti je stále andělem, božím služebníkem, jen jeho úkolem je usmrcovat.
Padlý anděl přešel na druhou stranu, obrátil se proti Bohu, stal se ďáblem.
Démon je stvoření z jiné dimenze.

Roman71

V podstatě žádný rozdíl. Každý anděl, stvořený Bohem, dostal (stejně jako člověk) svobodnou vůli, aby se rozhodnul, na čí straně bude stát. Satan padl jako první, stal se padlým andělem a další andělé, kteří se k němu ve vzpouře proti Stvořiteli přidali se stali démony. Stejně jako Satan padli, vynesli nad sebou zničující rozsudek.

Jak Satanovi, tak démonům – v podstatě všem padlým andělům – je jasné, že nemohou před Bohem obstát. Jejich existence, stejně jako působení na lidi, již brzy skončí, a s ní skončí i všechna bezbožnost na zemi :)