jumpupcz

Jaký je původ jména Tony?

Ví někdo jaký je jeho původ, význam apod.?

Nejlepší odpověď
hanulka11

TONY- je zkrácené od jména Antonín je mužské křestní jméno latinského původu. Pochází ze jména Antoninus, kterým byli označování adoptivní příslušníci patricijského rodu Antoniů – doslovný význam je „patřící Antoniovi“. Vykládá se jako „vynikající, přední, čelný“ (latinské ante=„před“). Podle českého kalendáře má svátek 13. června.

Jméno se vyskytuje i ve variantách Anton, Tony, Tonda, Toník. Ženskou obdobou je Antonie.

podle wiki