bolak

Jaký je průměrný věk dožití bezdomovce?

Nejlepší odpověď
Drap

Ve statistikách dožití nejsou bezdomovci sledováni jako samostatná skupina, takže se jejich dožití započítává do většinové společnosti.

Další odpovědi
led

Myslím, že správnejšie by mala znieť otázka „koľko rokov je priemer prežitia bezdomovca na ulici“
Priemerne je to medzi 15–20 rokov.
Prvú etapu pobytu začína upadať ale ešte je možnosť návratu.
Druhá etapa je strata nádeje, pasivita života, chátranie organizmus
Tretia etapa je už len vegetácia, záverečný pád do konca života.
Dĺžky jednotlivých etáp nie sú rovnaké. Je rozdiel aj u bezdomovca v meste a bezdomovca na vidieku, či „prírodného človeka“. Čím bližšie k vyššiemu stupňu tým viac sa stierajú rozdiely medzi vzdelaním a spoločenskou spolupatričnosťou.

Dodatok:
zámerne nepíšem fyzický vek bezdomovcov, pretože medzi nimi nájdete snáď všetky vekové kategórie. Ano, žiaľ, aj deti, aj ľudia ktorí sa dostali na ulicu až po dosiahnutí dôchodkového veku, prípadne i neskôr. Preto nepovažujem ich fyzický vek za smerodatný.

marci1

V ČR taková statistika neexistuje, ale např. ve zdroji v Brně se uvádí průměrný věk dožití bezdomovce necelých 52 let.
Četla jsem někde, že v Německu je to 45 let. ☹

http://a2larm­.cz/2015/01/co-se-stane-kdyz-umre-bezdomovec/

anonym

33,5

KARI05

okolo 20/30 nejvíc tak 40

bolak

marci1: člověk by řek že se tam budou mít bezdomovci líp, když je tam taková ekonomika.. :)