JohnCreek

Jaký je nejlepší software na komprimaci videa?

Chtěl bych zkomprimovat nějaká videa. Jsem ochotný přijít o nějakou kvalitu, ovšem ne moc. Také mám poměrně dobrou grafiku, tak by bylo super, kdyby uměl ten software využívat CUDA.

Nejlepší odpověď
anonym

ffmpeg umí konvertovat videa s využitím CUDA, využívám to běžně, fullhd film se dá na středně výkoné grafice na úrovni GTX 770 dá tímto způsobem konvertovat během 10 minut.

ffmpeg je dostupný pro všechny operační systémy, v linuxu jej můžete najít přímo v softwareovém centru, stačí vyhledat podle názvu a klepnout na [Instalovat], na windows je to mírně složitější, instaluje se z web stránek https://www.ffmpeg­.org/

ffmpeg se ovládá přes příkazový řádek, například tímto příkazem převedete video do formátu h.264+vorbis+mkv s využitím akcelerace CUDA:

ffmpeg -hwaccel cuvid -i „zdrojovyVide­oSoubor.avi“ -c:v h264_nvenc -preset llhq -rc:v vbr_minqp -qmin:v 18 -qmax:v 22 -codec:a libvorbis -qscale:a 5 „vystupniSoubor­.mkv“

ffmpeg -hwaccel cuvid -i „puvodniVideo.avi“ -c:v h264_nvenc -preset llhq -rc:v vbr_minqp -qmin:v 18 -qmax:v 22 -codec:a libvorbis -qscale:a 5 „noveVideo.mkv“

(vsimnete si v nazvu koedku casti „_nvenc“ ta oznacuje obecne vsechny kodeky v akcelerovane CUDA variante, existuje pochopitelne i novejsi a efektivnejsi kodek h265_nvenc , kterym rozhodne doporucuji zastaraly h264 co nejdrive to bude mozne nahradit)

Další odpovědi
dr.luha

Mě stačí formát H264 Cabac L 3.1. (což umí běžný konvertor) a o žádnou kvalitu nepřicházím. Po zvětšení obrazu (pixelů) je k nerozeznání od originálu.

martas178

Ja pouzivam movie maker, je trosku narocnejsi ale najdes vela online kurzov za dobru cenu kde ta naucia ako na to. Ja som pouzil https://www.le­arn2code.cz/kur­zy a mozem len pochvalit, viem ale ze je aj vela dalsich je to skor o tvojom vybere, pripadne youtube