zjentek

proč se komprimují data pro jejich velikost, když..

..když původní soubory před zabalením měli řekněme 499MB a po zabalení v zipu nebo raru maj třeba 485MB? Jakej je teda ten způsob získávání prostoru na disku nebo princip zmenšování souborů pro jejich snadné zasílání..těch 14mega? To je ta výhoda?
Doplňuji:
gecco: co tím myslím? To já nevím! Tak se mrkni na ulož.to, třeba na audioknihy. Najdeš tam x „zabalenejch“ souborů, který po extrakci z archivu pak budou všechny větší cirka o 15MB v průměru ..tak mě napadlo zjistit, proč se to teda komprimuje?

Nejlepší odpověď
gecco

Záleží na tom, o jaké soubory se jedná…
😉
Už komprimované se někdy nedají dále zkomprimovat vůbec (.jpg…).
___
…„těch 14mega? To je ta výhoda?“…
Tím myslíš co?
Doplňuji:
K Doplnění:
To by ses musel zeptat těch, kdo tam ty soubory nahráli…
😉
Možné důvody, namátkou:

  • ´spojení´ více souborů do jednoho
  • ´zaheslování´ souboru
  • snaha o přímou ´nečitelnost´ souboru (mnohé soubory na Uložtu a podobných úložištích jsou fake – jejich uploadeři neporušují zákon umožněním sdílení díla, ale za jejich stažení downloadery ´inkasují´ odměnu)
  • snaha o ´image znalce´ (komprimují, protože ´všichni´ komprimují)

😉

Další odpovědi
Pepa25

Někdy se komprimují soubory, kde to z pohledu velikosti nedává smysl (pdf, jpg ..) z důvodu zabalení do jednoho souboru a jednoduchého zaheslovaní. Nevím jestli je to případ ulož.to , ten server nepoužívám

Dochy

Jak píšou kolegové: Zpravidla se používá pro zabalení souborů do jednoho archivu, zaheslování, skrytí před roboty zkoumajhícími obsah apod. Soubory typu JPG,AVI,MP3 apod. jsou komprimovány sami o sobě a běžné komprimační algoritmy jsou na ně krátké.