Avatar uživatele
MILAN1961

zmenšení datového iso souboru

Dobrý den stáhnul jsem si na zkoušku MAC OS X,ale má 7,60GB.Potřeboval bych nějaký program kterým se dá zmenšit na klasické dvd,prosím o podrobný postup jak pro blbečky.Předem děkuji za odpovědi.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? chudst před 4774 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

vypalte ten soubor CELÝ A NEZMENŠENÝ na DVOUVRSTVÉ DVD, které má vyšší kapacitu ..

jediný způsob jak byste mohl ten datový iso soubor zmenšit je takový, že polovinu dat jen tak odříznete a to by docela určitě nezůstalo bez následku – instalace by už nebyla funkční.

///

mnozí lidé podléhají mýtu, že libovolná data lze libovolně zmenšovat a zvětšovat, tento mýtus je podporován především snadno dostupnými nástroji pro bezstrátovou (zip, rar, 7z) a ztrátovou (divx/mpeg, jpeg, mp3) kompresí .. uvědomte si však, že neztrátová komprese je pouze o tom, že se data uloží efektivněji než jak to dokázal původní neefektivní formát (ale mnohé formáty už jsou dnes navrženy tak dobře, že je touto cestou už zmenšovat dále nelze a brzy takových bude většina). Dobře lze účinnost bezestrátové komprese demonstrovat na textovém souboru plném smajlíků „:-):-):-):-):-):-):-)“, který lze komprimovaně uložit jako „:-)|7ד … ale instalační médium macosx které chcete zmenšit obsahuje už komprimované zdrojové balíčky, které už dále zmenšovat nelze.

Druhý typ komprese – ztrátová komprese – je zase použitelná pouze na data, která umožňují pouze přibližnou a nepřesnou interpretaci a odřezávání méně patrných informací jim nevadí, což určitě není případ instalačního média macos x, kde změna jediné nuly a jedničky způsobí nepoužitelnost dat a chyby kontrolních součtů.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
chudst

Programy nejsou DVD filmy, ‚nedaji‘ se zmensit (urcite ne jednoduse), takze se o to ani nesnazte. Bud si kupte dvouvrstve DVDcko (cena se pohybuje tusim kolem 40kc), nebo si to dejte treba na flashku.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Alesh

Zkusil bych vysmažit na 2vrstevné DVD a nebo by možná šlo: ISO rozbalit a vysmažit na 2 DVD. Je ale otázkou, jestli to bude šlapat.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Skalda

co takhle vyzkouset virtualizaci?

http://www.vir­tualbox.org/

Je to zadaco a plne dostacujici. Myslim ze i instalace je pro „blbecky“

podporovane OS:

http://www.vir­tualbox.org/wi­ki/Guest_OSes

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
arygnoc

bude v tom nějaká habaďúra, protože ISO soubory jsou VŽDY tak velké, aby se vešli na klasické CD, DVD.
Jedná se o „obraz“ dat uložených na nějakém původním CD nebo DVD.

Vidím v tom nějaký problém, asi bych se ho ani nepokoušel spouštět, je to podezřelé.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek