FlAsh_7

Jaký je nejdražší volně dostupný software?

Odpovědi
Pepa25

Obecně cokoliv z kategorie CAD – se spoustou licencí 😉 Třeba v odkaze nabízejí Collaboration for Revit na 3 roky a pro 100 uživatelů za pěknou pálku …

Zdroj: https://eshop­.adeon.cz/colla­boration-for-revit/?varian­tId=1098

Funna

začnu…třeba někdo přihodí vyšší částku…
Autodesk Building Design Suite 2019 Premium…254 999 Kč

cochee…bylo to myšleno, že si ho můžeš běžně koupit, ne že ti ho dají zadarmo (to u Autodesku zjevně nehrozí, protože se s těmi předraženými ročními licencemi úplně zbláznili, když se dají rovnocené programy koupit za zlomek ceny, by mě zajímalo, který blázen u nás to kupuje)…

Edison

Windovs. Virus, za který lidi ještě rádi platěj. 😁

cochee

Je fakt, že v terminologii kolem této problematiky je slušný mišmaš, nicméně podle mě – aniž bych polemizoval z jiných směrů – pokud označím soft jako volně dostupný, pak nemůže být za peníze. Volná dostupnost × placenost jsou v antonymním vztahu. Protože ten Autodesk BDS za čtvrt mega pro mě volně dostupný není. Ovšem kdyby např. Autodesk uvolnil nějakou 6 let starou verzi, umístil ji na internet k neplacenému stažení – to by byl pro mě volně dostupný soft, byť třeba v době, kdy vyšel, stál podobnou částku jako ten BDS 2019 Premium.

anonym

Obecně čím dražší stroj kupuješ tím je k němu dražší obslužný software, takže když jsme svého času kupovali poměrně drahý velkoplošný skener A0+ tak jsme k němu museli ještě dokupovat ovladače (ano ovladače, to co chápeme jako že by mělo být součástí produktu) za asi 70 tisíc navíc bez DPH. Ovladače které byly přiloženy byly jen časově omezená verze 😁 z dnešního pohledu se to může zdát jako výsměch, ale je to stále běžná praxe u speciálních cnc fréz například, 3d tiskáren tavících kov, medicínského vybavení které má v sobě PC, k tomu všemu se software kupuje skutečně za vysoké částky, protože ten kdo už dal milion za hardware to prostě nevyhodí jen proto že cena za software je vysoká.

Dobře se nechají podojit i konstruktéři a grafici (protože jsou ze školy navyklý na určitý typ softwaru a rozhodně se nebudou učit nic nového, takže firma která tlačila svůj software do škol obvykle ovládá i celý trh) a tak jsou konstrukteři závislí na autodesku, grafici na adobe a nikdy jinak 🙂 za tuto svou závislost pochopitelně platí horentní částky, protože když firma nemusí nikomu cenově konkurovat tak to pochopitelně ani nedělá.

Sameul james

As of my last knowledge update in January 2022, determining the „most expensive“ open-source software can be challenging, as open-source software is typically free and distributed with a license that allows users to view, modify, and distribute the source code. The cost associated with open-source software usually involves support, services, or additional features provided by companies or organizations.

However, it's worth noting that situations and offerings can change, and new web developments may have occurred since my last update. If you're looking for information beyond that date, I recommend checking recent sources or the official websites of specific open-source projects for the latest details on any associated costs or premium versions.

stefanheisle

¡Hola a todos en el foro!

Quiero compartir mi opinión sobre el software más caro que se puede descargar gratuitamente. Me sorprendió mucho leer sobre diferentes programas de CAD, como el Collaboration for Revit, el Autodesk Building Design Suite 2019 Premium y el Windows Server 2022 de Microsoft, que se encuentran entre los programas más costosos pero que también se pueden descargar de forma gratuita.

En los comentarios se menciona cómo los precios del software están influenciados por el costo del hardware y cómo los usuarios se vuelven dependientes de los programas de software. Esto es muy cierto, ya que a menudo tenemos que invertir en hardware de alta calidad para que el software pueda funcionar correctamente. Pero una vez que nos acostumbramos a usar ciertos programas de software, estamos dispuestos a pagar precios altos por ellos, ya que nos hacen más productivos en nuestro trabajo.

En general, me pareció muy interesante la discusión sobre los precios del software y cómo los usuarios los perciben. ¡Gracias por compartir sus opiniones! Visita mi página weblink.

ecpedicelove

Microsoft Windows Server 2022, který pořídíš na alze za pouhých 670 590,–

anonym

jinak si použil termín „volně dostupný software“ poněkud nevhodně. Tím se obvykle nemyslí to že je dostupný na otevřeném trhu, ale myslí se tím zpravidla to že je dostupný zdarma a pro kohokoliv – čili free software.