geodog

Jaký je ideální mobil na geocaching v cenové relaci do 10 tisíc?

ideálně android, 4–4,5"

Nejlepší odpověď
autacek

Na geocaching je kvůli výdrži nejlepší samostatná outdoorová GPS.

Další odpovědi
Arne1

Specialní GPS je nesmysl, má to malou kapacitu na počet bodů, dělá problém číst delší listingy, prakticky vůbec to neumí waypointy (finálky, stage, parkování). Obrázky z listingu so do toho dostanou jen složitými postupy (to ostatně platí i o těch waypointech). Tak leda jako doplnění k dobrému mobilu. Hlavní výhoday = mohu to pustit ze skály nebo topit ve vodě, mohu do toho strčit tužkové baterky (tedy do těch malých levných).

Před nějakou dobou udělal Michal Kupsa recenzi jednoho vhodného telefonu: https://www.michal­kupsa.cz/blog/a­sus-zenfone-max-uzivatelska-recenze-209.html

Na co se zaměřit ? Kvalitní procesor Snapdragon (820/821, 652, 650, 625, 617 a 435) který podporuje Galileo. Různá ta fantastická rozlišení inzerovaná jako že je to nejlepší obraz jsou k ničemu, akorát to žere baterii. Minimum předinstalovaných nesmyslů, nejlépe čistý Android. Co největší baterie. Magnetický kompas. Z telefonních věcí – samozřejmostí jsou LTE pásma a velmi potěší druhá SIM. Paměť pro data větší než 16G, těch 16G je opravdu minimum ale dá se s tím žít (samozřejmě jde to i s ještě menší pamětí, ale komfort je skutečně někde jinde – a je pak nutnost přídavná karta). Osobně bych upřednostňoval bezdrátové nabíjení, i v autě je to pohodlnější že se jen položí a nemusí strkat do konektoru (ten konektor bývá choulostivý, pokud se to má dávat do držáku tak v žádném případě nebrat USB na boku). Bezrámečkovému provedení moc nevěřím, musela by být hodně dobře nastavená oblast necitlivá na dotyk.

Já mám Nexus 5, ale po dvou letech je výdrž baterky znatelně horší než na počátku, paměť malá (16G), musím často odmazávat momentálně nepotřebné mapy, bitmapovou turistickou jsem do toho dostal v počátcích, teď už Android nabobtnal že se to nevejde. Znám lidi kteří spokojeně loví se Samsungem, můj syn si pořídil MOTO (spokojenost).

Hlada

Žádný.
Na geocaching je nejlepší turistická GPS, která má oproti mobilu vyšší citlivost, je napájená tužkovými bateriemi, může se po návratu umýt mýdlem a teplou vodou a bez poškození může spadnout ze skály.
Mobil je vhodný na uložení listingů, případně kontrolu posledních logů.

Peter12

Na Geokešing stačí klasická GPS z auta, nebo cyklo GPS.A nebo klasicky vytisknout mapu, je to větší zábava. (https://freebit­.cz/iphone-8-meni-design-i-technologie-jaka-bude-jeho-cena/) Já na geokešing používám smartphone iPhone 7 – a čekám na osmu. Takže asi tak.