Vitek04

Spadl mi mobil do vody a nefunguje mi hlavní zvuk. Jak to spravím?

Dobrý den, včera mi spadl mobil na 3 sekundy do vody a jak jsem ho vytáhl zvuk fungoval špatně (přerušovaně), potom přestal fungovat úplně ale ve sluchátkách funguje. A všiml jsem si, že od té doby mám na horním panelu zobrazeno ikonku sluchátek, která tam předtím nebyla a i když vypnu bluetooth pořád tam je, může to být tím? Děkuji, přeji pěkný den.

Odpovědi
elkon

Pokud je vysušený a nefunguje, tak už máte asi po mobilu. Někdy pomůže okamžité vyjmutí baterky a rychlé vysušení. Ale většinou je po něm.

aliendrone

No, dnes má většina telefonů nějakou tu normu IP krytí, tudíž je možné, že máš pouze vodu v konektoru. Ta ho zkratuje a mobil se tudíž domnívá, že jsou připojena sluchátka (proto ta ikonka). Vyklapat vodu/vysušit. Nicméně příčin může být mnoho jiných, takhle na dálku to jistě neopravíme. ;) :D :D

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Vitek04

Ok, ale slyšel jsem, že voda může zapnout nějaký konektor a mobil si myslí, že má zapnuté sluchátka při tom nemá.

aliendrone

Vítek04>>> ANO, přesně tak to je. Připojením sluchátek se odpojí reprák(y) – tak to je prakticky u všech zařízení, nejen u mobilů. Technicky je to provedeno různě, efekt ovšem vždy stejný. :)

elkon

Voda v první řadě vše zkratuje. A pokud se to okamžitě nevysuší, tak je konec. Někdy ani ta rychlost nepomůže.